Firewatch, PC ve PS4 İçin Türkçe Olabilir

Firewatch, PC ve PS4 İçin Türkçe Olabilir

Campo Santo firması tarafından geliştirilen ve 9 Şubat 2016 tarihinde PC ve PlayStation 4 platformları için çıkış yapan yeni macera oyunu Firewatch, oldukça beğeniyle karşılandı. Firma oyunu daha geniş kitlelere yaymak istediği için diğer dillere çevrilmesi için bir proje başlattı.

Firewatch'u hiç bilmeyenler için kısaca tarif etmek gerekirse; oldukça hoş grafiklere sahip olan oyunda ana karakterimiz bir kulede orman gözlemcisi olarak görev yapıyor. Ormanlık bölgede çeşitli olaylar başımıza geliyor ve bu olaylara vereceğimiz tepkiler ile oyunu interaktif bir şekilde yönlendirmiş oluyoruz. Bu gibi yönleriyle değişik bir oyun olan Firewatch'un Türkçe dil desteğinin olması için daha önceden çok talep vardı. Çünkü oyun tamamen diyaloglar üzerine kurulu bir oyun olduğu için oynayanların yabancı dilinin çok kuvvetli olması gerekiyor.

Bu sebeple geliştirici firma Campo Santo, transifex üzerinden oyunun Türkçe ile birlikte 12 dile daha çevrilmesi için bir kampanya başlattı. Firma, blogunda yaptığı açıklamada gereken desteği aldıkları takdirde oyunu birçok dile çevirmek istediklerini belirtti. Ülkemizdeki çeviri ekiplerinin sayısının fazla olması, oyunu Türkçe olarak görmek isteyen çok oyuncunun bulunması gibi durumları göz önüne alırsak kısa zaman içinde Firewatch'un Türkçe sürümünü görebileceğimizi şimdiden söyleyebiliriz.

YORUMLAR