Flash Player Mozilla Firefox'a Geri Döndü

Flash Player Mozilla Firefox'a Geri Döndü

Geçtiğimiz hafta Flash Player eklentisini tamamen bloke eden Mozilla Firefox, bu haftadan itibaren uygulamaya tekrar izin veriyor.

Geçen hafta Mozilla, Firefox sürümlerinde Flash Player eklentisini tamamen engellediğini açıklamıştı. Mozilla bu önlemi bir türlü güvenlik açıklarını kapatamayan Flash Player’a karşı bir önlem olarak yaptığını da altını çizerek ifade etmişti. Mozilla Firefox, Adobe Flash Player Eklentisini Tamamen Kaldırıyor haberimizle biz de detayları siz aktarmıştık. Mozilla Firefox, Adobe'u Hizaya Getirdi, Flash Player Güncellendi haberimizde de Adobe’un açık kapatma çabasını özetlemiştik.

Ancak hafta içerisinde Adobe Flash Player tüm açıklarını kapattı. Mozilla son sürümü kontrol ederek Flash Player’ın bu açıklarının kapandığına ikna olunca, eklentiyi engellemekten vazgeçti ve kullanıcılarına Flash Player hizmeti vermeye başladı.

Geçtiğimiz Perşembe günü 2 önemli açığı daha kapatan Adobe, artık medya oynatıcısının güvenli olduğunu Mozilla’ya bildirdi. Hacking Team’in kullandığı tüm açık noktaların giderildiğini beyan etti. Flash Player’ın artık güvenli olduğuna kanaat getiren Mozilla Firefox artık Flash Player’a ambargo uygulamayacak. 

Hacking Team'den Sızdırılan Dosyalar Yazılım Dünyasını Dehşete Düşürdü

YORUMLAR