Flickr'a Artık Google ve Facebook Hesabıyla Giremeyeceksiniz

Flickr'a Artık Google ve Facebook Hesabıyla Giremeyeceksiniz

En eski internet portallarından Yahoo, sahibi olduğu fotoğraf paylaşım sitesi Flickr'a Google ve Facebook hesabıyla giriş yapma desteğini Haziran sonunda kadırıyor. Filckr'a giriş artık Yahoo hesabıyla yapılacak.

Mart başında Flickr blogunda yayınlanan bir blogda kullanıcılarını bir Yahoo hesabı alıp siteye artık bu bilgilerle girmeye davet eden ekip, ileri bir tarihte halihazırda kullanılan Facebook ve Google Login özelliğini devre dışı bırakacağını duyurmuştu. Tarihin 30 Haziran olarak belirlendiği bilgisi gelirken, bu zamana kadar Flickr'a giriş yapanlar Yahoo hesabı açmaları için yönlendirilmişti. Tarihin yaklaşmasıyla bu süre içinde Flickr'a girmeyenlerin haberi olmama olasılığı nedeniyle hatırlatma yaparken, zaten hesabı bulunanların bu hesaplarını Flickr ile ilişkilendirerek sorunsuz giriş yapabileceklerini de belirtelim.

Yahoo'nun yaklaşık 3 sene önce kullanıcı toplamak üzere bu özelliği getirmesinin ardından şimdi iptal etmesinin altında, kullanımı yaygınlaşan servisi Flickr yardımıyla Yahoo'yu canlandırma amacının olduğunu tahmin etmek zor değil. Bakalım bu hamle kullanıcıların bağlılığını etkileyecek mi?

Facebook Sayfalar Tasarımı Tek Kolon Oluyor

Google Chrome, Internet Explorer'dan Daha Popüler Oldu

Dropbox Droptalk'u Satın Aldı

YORUMLAR