Flickr'ın iPad İçin Geliştirilmiş Sürümü Yayınlandı

Flickr'ın iPad İçin Geliştirilmiş Sürümü Yayınlandı

Yahoo tarafından geliştirilen popüler fotoğraf paylaşma ve saklama işlevleriyle kullanılan sosyal ağ Flickr için güzel haberler var. Yaklaşık 4 yıldır iPad gibi gelişmiş bir cihazı desteklemeyen bu fotoğraf uygulaması son yapılan güncellemeyle artık iPad'i destekler hale getirildi.

Gelişen teknoloji insanlara farklı şekilde eğlenceler buluyor. Geçtiğimiz aylarda dünya çapında büyük bir ilgi çeken öz çekim popülerliğinden dolayı internete milyonlarca resim yüklendi. Hiç fotoğraf çekinmeyenlerin dahi internette büyük bir arşivi oluştu. Bu kadar fotoğrafı saklayabilmek için insanlar Flickr gibi fotoğraf paylaşma üzerine kurulu uygulamalara yöneldi. Flickr kullanıcılarının isteğinin daha bir üstünde performans sunarak övgüyü hakediyor. Yıllardır hayatımızda olan Flickr, ilk yayına başladığı günden itibaren çoğu popüler cihaz için güncellendi fakat sürekli Apple'ın başarılı cihazı iPad es geçildi. Yahoo kullanıcılarının yıllar süren bekleyişini mutlu sonla bitirdi ve iPad için geliştirmiş olduğu mobil Flickr uygulamasını yayınladı.

Gelişmiş arayüz ve son teknolojiyi kullanan uygulamayı iPad'inize yükleyebilmeniz için Apple'ın son geliştirmiş olduğu iOS 8'e sahip olmalısınız. Aksi takdirde iPad için Flickr uygulaması sağlıklı bir şekilde çalışmayacak. Diğer servislere oranla büyük bir depolama alanı sunan Flickr toplam 1 TB resim koyabileceğiniz kocaman bir boşluğu size özel ayırıyor. Bunun yanı sıra iPad uygulamasının içinde buluna dahili kamera uygulamasıyla da anında fotoğraf çekip arkadaşlarınızla paylaşabileceksiniz.

Uygulamayı daha fazla anlatmaya gerek yok zira sıklıkla kullananlar Flickr'a zaten oldukça aşina. Yalnız güncellemede dil destekleri es geçilmiş mesela iOS 8 için Türkçe dahil bazı diller henüz desteklenmiyor. Bakalım zamana Yahoo bu uygulamaya başka hangi özellikler kazandıracak.

 Flickr'ın yeni yayınlanan iPad sürümüne ve diğer işletim sistemleri için gelişmiş sürümlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Hükümetler Yahoo'dan Binlerce Kullanıcının Bilgisini İstediler

YORUMLAR