Flipboard Para Kazanmanın Yollarını Arıyor

Flipboard Para Kazanmanın Yollarını Arıyor

"Flipboard oldukça hızlı bir büyüme gösterdi. Artık şirket kendisi, partnerleri ve kullanıcıları için gelir elde etmenin yeni yollarını arıyor." açıklaması şirketin CEO'su tarafından geldi.

New York'ta TechCrunch konferansında konuşan Mike McCue, şirketin bir ay önce popüler haber uygulamasını güncellemesinden bu yana toplam 6 milyon yeni kullanıcı kazandığını dile getirdi.

Mart ayı sonlarında Flipboard okuyucularının aynı zamanda kendi dergilerini oluşturmalarına izin veren iOS versiyonu için yayınlanan 2.0 güncellemesiyle birlikte kullanıcılar artık sadece içerikleri okumakla yetinmiyor, aynı zamanda dünyanın dört bir yanında bulunan web içeriklerini kişiselleştirerek yayınlayabiliyorlar.

McCue Flipboard Android uygulaması için 2.0 sürümünün çok yakın zamanda duyurulacağını söylese de net bir tarih vermekten çekindi. Şirketin şu an Flipboard Android uygulaması üzerinde son rötuşları yaptığını belirten McCue, iOS uygulamasın göre Android uygulamasını hazırlamanın çok daha zor olduğunu söyledi. Bunun nedeni olarak da Android işletim sisteminin farklı birçok cihaz üzerinde kullanılıyor olmasını gösterdi.

Şirket aynı zamanda kendi ürünlerinden gelir elde etmek için farklı yollar da uygulamaya başlayacağının sinyallerini verdi. McCue Flipboard üzerinde kendi özgün içeriklerini yayınlayan yayıncıların reklamlar aracılığıyla gelir elde edebileceklerini, elde ettikleri gelirlerin sadece küçük bir bölümünün kesileceğini, ayrıca premium hesaplar üzerinden de gelir elde etmek istediklerini sözlerine ekledi.

LG Nexus 4 Kutu Açılımı

YORUMLAR