Flipboard Üzerinde 24 Saatte 100 Bin Adet Dergi Yayınlandı

Flipboard Üzerinde 24 Saatte 100 Bin Adet Dergi Yayınlandı

Geçtiğimiz salı günü Flipboard 50 milyon kayıtlı kullanıcısına kendi dergilerini oluşturmalarına izin veren Flipboard iOS uygulamasının 2.0 sürümünü yayınladı.  Yeni sürümün yayınlanmasının ardından 24 saat geçmeden 100.000'den fazla dergi oluşturuldu.

Bu istatistikler kullanıcıların bu yeni özelliği çok sevdiği manasına gelmese de birçok kullanıcı için ilgi uyandırdığı bir gerçek. iTunes Store üzerinde kullanıcılar tarafından uygulamaya gelen birçok yorum olumlu olsa da bazı kullanıcılar dergi oluşturmak için çok fazla adım uygulanması gerektiğini ve bu yüzden karışık olduğunu dile getirdi.

Flipboard üzerinde bir dergi oluşturmak Pinterest üzerinde kendinize yeni bir alan oluşturmak kadar kolay bir işlem değil. Eğer teknoloji alanında makaleler ve videolar arıyorsanız, bulduğunuz tüm yazıları ve videoları teker teker kendi oluşturduğunuz dergi içerisine entegre ettikten sonra yayınlama şansına sahipsiniz. Derginizi geliştirmeyi tamamladıktan sonra ister arkadaşlarınızla paylaşır isterseniz de kendinize özel olarak saklayabilirsiniz.

Bu yeni özellikle birlikte örneğin bir öğretmen öğrencilerine öğretmek istediği konularla ilgili bir içerik derledikten sonra, derlenen içeriğin son halini dergi olarak öğrencileriyle kolayca paylaşabilir.

Facebook Kendi Telefonunu Açıklamaya Hazırlanıyor

YORUMLAR