FLIR Artık Tüm Akıllı Telefonlarda Çalışacak

FLIR Artık Tüm Akıllı Telefonlarda Çalışacak

Geçen sene düzenlenen CES fuarında akıllı mobil cihazlar tasarlanan termal kamera FLIR, iPhone sahibi herkesi heyecanlandırmıştı. Bu yıl FLIR'ın, artık tüm akıllı telefonlarda bu cihazın kullanılabileceği açıklandı.

Geçen seneden bu yana iPhone 2 adet yeni telefon piyasaya sürdüğü için yılın başında FLIR sahibi olanlar yeni telefonlara geçince biraz sıkıntı yaşamışlardı. Artık bu problem ortadan kalkıyor. İkinci nesil FLIR yeni girişini Micro USB olarak geliştirdi. Böylelikle hem yeni iPhone sahipleri hem de Android kullanıcılar bu minik cihazın nimetlerinden yararlanabilecek.

CES 2015’te prototipinin incelendiği yeni FLIR daha küçük bir gövdeye sahip. Otomatik pozlama ayarlarına da geçiş yapmış olan cihaz, telefona takıldığı anda telefonun değil kendi bataryasının gücünü tüketiyor.  Bataryanın FLIR'in bünyesinde olması, kullanıcının telefon pil ömrünü tüketmemesi bir avantaj olarak gösteriliyor. Ancak bu batarya ne yazık ki bir saat kadar gibi kısa bir zamanda tükenebiliyor. 

Kameranın uygulaması da güncelleniyor, bu güncellemeyle zaman çizelgesi ve panoramik çekim gibi özelliklerde FLIR’a eklenecek. Cihaz 2015 yılının ilk yarısında mağazalarda olacak.

Seek Thermal İle Telefon Kameranıza Termal Görüş Ekleyin

Akıllı Telefonunuza Bağlı Uçan Kamera: ZANO

Güvenlik Robotu K5'in Tanıtım Videosu

Android için En İyi Kamera Uygulamaları

YORUMLAR