Football Manager Oyuncusu Guinness Rekorlar Kitabı'na Girdi

Football Manager Oyuncusu Guinness Rekorlar Kitabı'na Girdi

Football Manager oyuncusu Darren Bland Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için çok ilginç bir yöntem kullandı. Daha önceleri Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek adına çeşitli oyunlar üzerinde rekor denemeleri gerçekleştirilmişti. Bu sefer menajerlik oyunları alanında popülerliğini yitirmemiş olan Football Manager için bir rekora imza atılmış olması, oyunun fanları açısından oldukça sevindirici bir durum.

Bir Football Manager hayranı olan Darren Bland 2013 ve 2014 yılları içerisinde 2 yıl boyunca sürekli olarak bu oyunu oynayarak toplamda 154 sezon ilerleme kaydedip, kırılması güç bir rekorun sahibi oldu. Oyun için 2 yılını vermiş olan oyuncu toplamda 173 gün yani 4.150 saatlik bir oynama süresine sahip. Bland, Fiorentina takımı ile başlamış olduğu macerasında 151 sezon Serie A şampiyonluğu kazanmış ve oyun içerisindeki karakterini 190 yaşına kadar getirmiş.

Oyunu oynadığı süre içerisinde durumundan gayet memnun olan Darren için ailesinden gelen baskılar en büyük sorunları arasında yer alıyormuş. 2 yıl boyunca sürekli olarak oyun oynadığından işsiz kalmış olması, ailesinin kendi üzerinde baskı kurmasına sebep olan nedenlerin en başında geliyor. Dizüstü bilgisayarına dökülen sıvı yüzünden oyundaki kariyerine veda etmiş olan rekorlu oyuncu, Guinness rekorlar kitabına başvurarak bunu tescil ettirmeyi de ihmal etmemiş. Gelecek günlerde başka ne tür oyun rekorları kırılacak merakla bekliyoruz.

Football Manager 2017 Çıkış Tarihi, Sistem Gereksinimleri 

YORUMLAR