For Honor, Ubisoft'u Üzmeye Başladı

For Honor, Ubisoft'u Üzmeye Başladı

Ubisoft'un bu senenin başında büyük umutlarla satışa sunduğu Orta Çağ temalı aksiyon oyunu For Honor giderek kan kaybediyor. 

Hatırlanacağı üzere Ubisoft geçtiğimiz sene For Honor'un duyuru ve oynanış videolarıyla dikkatleri üzerine çekmişti. O dönemlerde For Honor'a karşı hiç de boş hissetmemiştik. Şubat ayında For Honor yayınlandıktan sonra oyunu oynayarak inceleme fırsatı bulmuştuk. For Honor incelememizde de belirttiğimiz üzere oyunun tek kişilik hikaye modu biraz kısa sürüyordu. Hikaye modu, For Honor'un özünü oluşturmak yerine oyunun multiplayer modu için hazırlanmış bir tanıtım bölümü niteliğindeydi. Dolayısıyla, Ubisoft'un For Honor'u multiplayer odaklı bir oyun olarak tasarladığı söylenebilir.

For Honor çıkış yaptıktan sonra oyuncu sayısı yavaşça düşmeye başlamıştı, oyunun multiplayer modu oyuncuları For Honor'a bağlı tutmak için yeterli olmamıştı. Hatta Ubisoft, yayınladığı ek içeriklerle, yeni kahraman sınıflarıyla oyuncuları geri kazanmaya çalışmıştı. For Honor ile iligli olarak paylaşılan Steam istatistiklerine göz attığımızda ise Ubisoft'un boşa kürek çekmekte olduğunu görebiliyoruz. Bu istatiktiklere göre geçtiğimiz hafta Steam'de toplamda sadece 3 bin civarında oyuncu For Honor oynamaktaydı. AAA kalitede hazırlanan, multiplayer odaklı bir oyun için bu rakamlar gerçekten düşündürücü.

Ubisoft bu aralar Far Cry 5, yeni Assassin's Creed oyunu ve The Crew 2'nin E3 2017 sunumlarına hazırlanıyor. E3 2017'de karşımıza çıkabilecek diğer içerikleri bu yazımızda listelemiştik:

E3 2017'den Neler Bekliyoruz


Battleborn Ücretsiz Oldu!

GOG Yaz İndiriminde Ücretsiz Oyun Fırsatı Var!

YORUMLAR