Forbes 2014 - 2015 Yılında En Çok Kazanan YouTuber'ları Listeledi

Forbes 2014 - 2015 Yılında En Çok Kazanan YouTuber'ları Listeledi

Forbes'in hazırlamış olduğu en çok kazanan YouTuber'lar listesine geçmeden önce bilmeyenler varsa eğer, yukarıdaki fotoğraftaki kişi PewDiePew olarak bilinen ve en çok para kazanmayı başaran YouTuber'ın ta kendisi. Geçtiğimiz yıl kazandığı para miktarı ile uzun süre haber manşetlerine çıkan PewDiePew, en iyisi olsa da onun gibi daha pek çok YouTuber oldukça yüksek paralar kazanıyor.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de son zamanlarda oldukça popüler olan YouTuber'lık ve video yayıncılığı işinizi iyi yaptığınız zaman gerçekten büyük paralar kazandırabiliyor fakat bunu başarabilmek için binlerce kişinin bir adım önüne çıkarak kendinizi farklı kılmalı, yaratıcı olmalı ve insanları bir şekilde eğlendirip vakitlerini değerli kılmalısınız. Aksi taktirde bu haberde göreceğiniz miktardaki gelirleri kazanmanız oldukça zor.

Forbes'in listesini açıklamadan önce Türkiye'de de bulunan ve son zamanlarda başarısıyla dikkatleri üzerine çeken Burak Oyunda kanalını da sizlere hatırlatmak isterim. Kendisi şu an Türkiye'de en çok aboneye sahip YouTuber olmasa da, 3. sıradaki yerini koruyor ve rakipleri arasında Cem Yılmaz gibi Türkiye'nin önde gelen komedyenlerinden bir tanesi var. 1 milyondan fazla aboneye sahip olan Burak, ne yazık ki Forbes listesinde şu an için yok.

Gelelim Forbes'in listesine. Şaşırtıcı olmamakla birlikte listenin ilk sırası 12 milyon dolar ile PewDiePew'e ait. Hemen arkasından 4.5 milyon dolar ile KSI kanalı geliyor. KSI'da PewDiePew gibi oyuncu. Bu iki oyuncudan sonra komedi sahneleri ile 8.5 milyon dolar kazanmayı başaran Smosh ve Fine Brothers kanalları geliyor. Müzik alanında karşımıza çıkan Lindsey Stirling, keman çalarken yaptığı danslarla kısa sürede zirveye çıkmayı başardı. O da YouTube'dan geçtiğimiz yılda 6 Milyon dolar kazandı. Eğitici videoları ile ön plana çıkan Michelle Phan ise 3 milyon dolar kazanarak o da listede yer aldı.

Yukarıda yazılı olan rakamlar Nielsen ve IMDB kaynaklarından alınan verilere göre hazırlanarak içerisinde vergiler ya da giderler dahil değil. Bu nedenle burada gördüğünüz rakamları eski haberlerde farklı şekilde görebilirsiniz.

Eğer bariz bir şekilde insanların ilgisini çekebilecek bir şey yapabildiğinizi düşünüyor ya da yeteneğiniz olan bir alanda kendinizi YouTube üzerinde sergileyerek ilgi çekebileceğinizi düşünüyorsanız, daha fazla düşünmeden bir YouTube kanalı açmalısınız. Belki sizin adınızı da bu listede görebiliriz. Kim Bilir?

YORUMLAR