Forbes Analisti: Microsoft CEO'su İstifa Etmeli

Forbes Analisti: Microsoft CEO'su İstifa Etmeli

Forbes analisti ve Spark Partners adlı danışmanlık firmasının yönetim partneri Adam Hartung Microsoft ve CEO’su Steve Ballmer hakkında oldukça kötü konuştu. Hazırladığı blog yazısında Steve Ballmer’ın CEO olduğu dönemde Microsoft’un piyasaya sürdüğü ürünlerin birer hezimet olduğunu ve ilerleyen yıllarda şirketin pek çok departmanını kapatmak zorunda kalacağını belirtti.

Hartung’un sözleri şöyle devam etti: “Halka açık büyük Amerikan şirketleri arasındaki en kötü CEO Steve Ballmer. Başarısızlık neredeyse kaçınılmaz. Şu aşamada yeni bir CEO bile Microsoft’u kurtaramaz. Steve Ballmer Windows 8’in çıkışını çok fazla geciktirerek şirketin başarılı olabileceği diğer departmanların odaklanmasını engelledi.”

Steve Ballmer’a yüklenmeye devam eden Adam Hartung, kişisel programlama endüstrisinde Microsoft’un sahip olduğu tekel durumunun yok olduğunu ve teknoloji devinin her zaman merakla beklenen ürünlerinin artık ortada olmadığını söyledi.

“Microsoft artık bir lider olarak görülmüyor ve hızla pazar payını kaybediyor. İnsanlar liderlik için Apple, Google, Amazon, Samsung, Facebook ve diğer şirketlere bakıyorlar. Azalan satışlar, müşterilerin ilgisizliği ise BlackBerry’nin üreticisi RIM’in başına gelenlerden pek de farklı olmayacak.” diyen Hartung elinde Microsoft hisseleri bulunanların ise bunları ellerinden çıkarmaları gerektiğini ekledi.

Samsung Galaxy S4 Dünya Mobil Kongresi'nde tanıtılmayacak

YORUMLAR