Ford Araba Tasarımlarını HoloLens ile Yapıyor

Ford HoloLens

Ford, Microsoft'un sanal gerçeklik dünyasına getirmeye çalıştığı yeniliklerden bir tanesi olan HoloLens'i, konsept araba tasarımları yaptıkları sırada kullandıklarını açıkladı.

İlk olarak 2015 yılında karşımıza çıkan HoloLens, diğer sanal gerçeklik başlıklarının yaptıklarını gerçek dünyaya aktarabiliyordu. Örneğin; Minecraft oynamak istediğinizde, diğer başlıklarda bunu Minecraft dünyasında serbestçe ve oradaymış gibi hareket ederek yapabilirken, HoloLens'te evinizin masası üzerinde oyunu oynayabiliyordunuz. Halihazırda NASA, Volvo, Audi ve Volkswagen gibi büyük şirketlerin, tercihi konumuna gelen HoloLens için bir açıklama da Ford'dan geldi. Şirket, konspet araba çizimleri yaptıkları sırada HoloLens kullanmaya başladıklarını açıkladı.

Daha önce tasarım çalışmalarını kil, demir ve çeşitli düzeltme aletleriyle yaptıklarını belirten şirket, HoloLens'in yardımıyla modellemeleri 3D olarak direkt karşılarında gördüklerini, herhangi bir düzeltme ya da değiştirme durumundaysa işlerinin artık çok daha kolay olduğunu belirttiler. Tasarım departmanında çalışanların yorumlarının da yer aldığı kısa bir video hazırlayan Ford, HoloLens'in tasarımların yapımında ve sunumunda ne gibi yardımlarının dokunduğunu da birebir gösterdi. Tasarım ekibine birçok konuda büyük kolaylıklar sağladığı hemen anlaşılabilen yeni teknolojinin tanıtıldığı o videoyuysa hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

YORUMLAR