Ford, 'Batmobile' Geliştirmek İçin Patent Aldı

Ford batmobile

Dünyanın en büyük araba üreticilerinden bir tanesi olan Ford, ilginç bir patent başvurusunda bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli üretici, ‘Batmobile’ benzeri motosiklet-araba konseptine dair detayları patent ofisine gönderdi.

Ford Batmobile 007 James Bond

Banliyölerde yaşayan babaları oldukça mutlu edecek girişiminin ilk sinyallerini veren Ford, içerisinden elektrikli bir motosiklet çıkan aracın ilk tasarımına dair detayları gün yüzüne serdi. 007 James Bond ya da Batman filmlerinde gördüğümüz tarzda içerisinden motosiklet çıkan bir araba tasarlayan otomobil şirketi, bunun için ilk patent başvurusunu yaptı.

Ekim ayında yapılan başvurunun detaylarına ulaşan Autoweek isimli internet sitesi Ford’un dört kapılı bir sedanın içerisine motosiklet yerleştirdiği tasarımı paylaştı. Autoweek, şirketin sedanın ön kısmına bir elektrikli motosiklet yerleştirdiğini ve bu motosikletin istenildiği zaman gövdeden çıkartılabildiğini belirtti.

Ford, patent belgelerinde böylesine bir tasarımı tasarruf ve şehir içi trafikten kaçabilme adına geliştirdiğini vurguladı. Şehir merkezleri dışında yaşayanların arabalarıyla merkezin yakınlarına kadar gelebileceklerini ve arabalarını belirli bir noktaya park ettikten sonra şehir içi trafiği motosikletleriyle atlatabileceklerini belirtti.Tasarruf meraklısı birçok babayı sevinçten dört köşe etmeyi başaran yeni motosiklet-araba tasarımına dair detayları Birleşik Devletler Patent Ofisi ile paylaşan şirket, tasarımın teknik detaylarının bir kısmını da paylaştı.