Ford, İnsanlığı Sürücüsüz Arabalara Hazır mı Diye Test Etti

Ford, İnsanlığı Sürücüsüz Arabalara Hazır mı Diye Test Etti

Yanınızdan içerisinde kimsenin olmadığı bir araba geçse nasıl tepki verirdiniz? Muhtemelen kamera şakası olduğunu tahmin edersiniz. Ancak artık bu ihtimal, teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek de uzaklarda değil. Sürücüsüz arabaların üretimi her geçen gün artıyor. Önemli olan, siz buna hazır mısınız?

Domino's ile birlikte sürücüsüz araçlarla pizza dağıtmaya başayacak Ford, öncesinde insanların tepkisini ölçmek için bir deney düzenledi. Koltuk gibi giyinen bir sürücü eşliğinde bir araba yola çıktı. Ve işte sokakta yanından geçenlerin verdiği tepkiler:


Sanıyorum ben de yanımdan geçen sürücüsüz bir araç görsem, bir şaşırır olayı anlamak için bir süre boş boş izlerim. Ama yazının başında da belirttiğim gibi, artık çok sayıda şirketin kendi kendine gidebilen modelleri üretiliyor. Domino's ve Ford işbirliğiyse yalnızca başlangıç.

Düşünsenize, aracınızla işinize geliyor, ardından park yeri aramak yerine arabanızı evinizin park yerine geri gönderiyorsunuz. İş çıkışına yakın yeniden sizi alması için çağırıyor, evinize dönüyorsunuz. Bu baya maaşlı şoför çalıştırmak değil de ne? Tamam tamam çok kapılmayın, bizim ülkeye gelişine daha çok var, siz trafik kavgalarınıza yarım kaldığı yerden devam edebilirsiniz.

YORUMLAR