Ford Elektrikli Bisiklete Dönüşen Arka Tekerlek Geliştiriyor

Ford Elektrikli Bisiklete Dönüşen Arka Tekerlek Geliştiriyor

Ford tek tekerleği olan ve bir elektrikli bisiklete dönüşebilen arka lastik için patent başvurusu yaptı. Ford bu çılgın projeyle bir ilke imza atmak istiyor.

Hayata geçirdiği sıradışı projelerle dikkat çeken otomotiv devi Ford, bu sefer oldukça farklı bir projeye imza atacak. Ford, patentini aldığı bu yeni teknolojiyle arabaların arka tekerleklerini kolay bir şekilde elektrikli bisiklete dönüştürecek. Bu teknolojiyi yakın gelecekte arabalarda görmek söz konusu olmayacak fakat bu teknolojiyi içeren konsept bir aracın yakın zamanda gelmesi bekleniyor.

Patent Yogi adını alan bu patent ile birlikte Ford'un yoğun trafiğin azalmasına destek olması bekleniyor. Teknolojiye göre arabanın arka lastiği kolay bir şekilde çıkıyor ve içerisinde bulunan elektrik motoruyla yine kolay bir şekilde elektrikli bisiklete dönüşebiliyor. Bu teknolojiyle elde edilecek olan elektrikli bisikletin ne kadar mesafe alacağı gibi teknik konular henüz bilinmiyor. Patent'te yer alan temsili aracın Focus olması ise bu teknolojinin ilk olarak Focus araçlarda olacağı sinyallerini veriyor olabilir. Bagajda yer alacak oturma modülünün büyük yer kaplayacak olması ise bir çok kişinin gözünde olumsuz etki yaratabilir. Peki, sizce böyle bir teknoloji gerekli mi?

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR