Ford'un Sync 3 Bağlantılı Arabalar Platformuna Escape ve Fiesta Katılıyor

Ford'un Sync 3 Bağlantılı Arabalar Platformuna Escape ve Fiesta Katılıyor

Ford bağlantılı arabalar platformu için geliştirdiği Sync 3 alt yapısına ilk olarak Fiesta ve Escape modelleriyle kontak açacak. 

Bağlantılı arabalar (connected cars) platformu 2020 yılına kadar tüm dünyada hızla yayılması beklenen bir altyapı. Bağlantılı Arabalar Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor haberimizden de hatırlayacağınız gibi bu teknoloji, trafik akışı üzerinde birbiriyle iletişim halinde bulunabilen tüm araçların navigasyonlarını birbirleriyle paylaşabiliyor olmaları mantığını taşıyor.

Ford Fiesta ve Escape modelleri de bu teknolojiye sahip olacak. Altyapısını yine Ford’un kurduğu Sync 3 iletişim ağı üzerinden birbirlerine bağlanarak trafiğe çıkacaklar. 2016 yılında ilk etapta 22 bin adet olarak üretilmesi planlanan Ford Fiesta ve Escape "connected cars" altyapısının sunduğu tüm nimetlerden faydalanacaklar. Ford Sync 3 bağlantılı arabalar altyapısına 2016’dan itibaren bütün Ford modelleri de dahil olacak.

Ford Sync 3 bağlantılı araba platformunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ford Sync 3 teknolojisi kullanan Fiesta ve Escape modelleri, GPS ve navigasyon bağlantılarıyla trafik sıkıştığında sürücüyü alternatif yollara da yöneltebilecekler. 

Cenevre Otomobil Fuarında Bu Arabalar Baş Döndürdü

Ford Mad Max Konsept Arabaları

YORUMLAR