Ford'un Yeni Eğlence Sistemi Sync 3 CES 2016'da Tanıtılacak

Ford'un Yeni Eğlence Sistemi Sync 3 CES 2016'da Tanıtılacak

1903 yılından bu zamana kadar dünyanın en çok kullanılan otomobillerini üreten Ford, 2017 model akıllı arabalarında kullanmak için hazırlandığı Sync 3 eğlence sistemini CES 2016 fuarında tanıtacak.Ford, her otomobil üreticisinin yaptığı gibi yeni teknolojileri otomobillerinde kullanmak istiyor. ABD merkezli otomobil üreticisi, 2016'nın son çeyreğinde piyasaya çıkarmayı düşündüğü yeni otomobillerini akıllı eğlence sistemiyle donatacak. Yani Ford'un 2017 model arabalarından hem Apple'ın eğlence sistemi hem de Android'in eğlence sistemi bulunacak. Bu sayede kullanıcılar istediği platformu aracı yaparak Ford otomobillerinde çılgınca eğlenebilecek.

Zaten uzun bir süredir Ford'un bazı otomobillerinde ek paket olarak Syncs sistemi satın alınabiliyordu. Fakat Ford bunu her otomobilinde standart hale getirmek istedi ve bu yüzden de uzun bir süredir eğlence sisteminin yeni sürümü üzerinde çalıştı. Çalışmalar sonunda meyvesini verdi ve Sync 3 eğlence sisteminin geliştirme çalışmaları için artık sona gelindi.

Sync 3, otomobillerde bulunan büyük ekranlara telefonunuzu bağlamaya ve otomobilinizi dijital bir eğlence aracına çevirmenize yarıyor. Diğer sürümlerine oranla 3. nesle oldukça fazla özellik ve ayrıcalık eklendi. Mesela iOS kullanan insanlar CarPlay, Android kullanan insanlar ise Auto özelliği sayesinde Ford otomobillerinin ekranına bağlanabilecek. Ayrıca Sync 3 sayesinde telefonunuzda yapabildiğiniz her işlemi araba ekranından da yapabiliyorsunuz. Yani Ford'un CES 2016 fuarında tanıtmasını beklediğimiz Sync 3 eğlence sistemi oldukça işlevsel çalışıyor. Ford'un Sync 3 teknolojisine sahip ilk 2017 model otomobili ise "Escape" ismini taşıyan başarılı arabası olacak.

Tüm CES 2016 Haberleri için Tıklayın

YORUMLAR