Fortnite, 14 Yaşındaki Hileciyi Mahkemeye Verdi

Tüm dünyada oynanma rekorları kıran ve son zamanlarda PUBG'den daha çok beğenilen ücretsiz Fortnite'da 14 yaşındaki bir genç hile yaptı ve bu hilesini YouTube'da paylaştı. Bunun üzerine yapımcı şirket Epic Games 14 yaşındaki hileciye acımadı ve telif haklarını ihlalden dolayı mahkemeye verdi.

Geçtiğimiz günlerde oyunda hile yapan kişileri ağır bir şekilde cezalandırmak istediklerini belirten yapımcı, iki farklı kişiye dava açtı. Ancak dava açtığı hilecilerden birinin 14 yaşında olduğunu belirten Epic Games, oyunun hizmet şartlarını ihlal ettiğini dile getirdi. Olay mahkemeye kadar taşınınca hileci gencin annesi de dahil oldu ancak yapımcı şirketi vazgeçiremedi. Hilecinin annesi tarafından mahkemeye verilen savunma mektubunda, hile kodlarının oyuna zarar vermediği bundan dolayı da oğlunun boş yere suçlandığını belirtti. 

Henüz karara bağlanmayan bu davada Epic Games haklarını aradıklarını dile getirdi. Ayrıca anne tarafından yapılan savunma mektubunun doğru olmadığına ve 14 yaşındaki hilecinin oyunun haklarını ihlal ettiği ifade edildi. Fortnite oyuncularının daha güzel bir oyun deneyimi yaşayabilmesi için bu davayı geri çekmeyeceklerini de söyleyen yapımcı, bundan sonraki hilecilerin gözünü korkutmak istiyor gibi gözüküyor.

Şimdilik hile konusunda olanlar bu şekildeyken mahkemeden nasıl bir karar çıkacağı dört gözle bekleniyor. Bakalım 14 yaşındaki gence verilecek suç ne düzeyde olacak, hep birlikte göreceğiz. Peki ya sizce bu gencin mahkemeye verilmesi doğru mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.