Fortnite, 20 Milyon Oyuncu Barajını Aştı

Unreal oyunlarının yaratıcısı Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite başarılı yükselişini devam ettiriyor, oyunun toplam oyuncu sayısı 20 milyonu aştı.

Hatırlanacağı üzere Fortnite ilk çıkış yaptığında ücretli bir oyundu ve buna bağlı olarak yeterli ilgiyi görmemişti. Oyunun geliştiricisi Epic Games ise akıllıca bir hamle yaparak, PUBG'nin yükselmeye ve battle royale hayatta kalma modunun dikkat çekmeye başladığı dönemde bu modu Fortnite'a eklemiş, ek olarak ücretsiz olarak oyuncuların beğenisine sunmuştu. Bu karardan sonra Fortnite büyük ilgi görmüş ve yavaş yavaş oyuncu sayısını katlamaya başlamıştı.

Geldiğimiz an itibarıyla Fortnite 20 milyon oyuncu sınırını geçti. Epic Games, oyunun ücretsiz battle royale modundan gelir elde etmese de Fortnite'ın marka değerini önemli ölçüde artırmış durumda. Bu da Fortnite'ın önümüzdeki süreçte önemli bir e-spora dönüşebileceği, CS: GO ve League of Legends gibi oyunlara rakip olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca Fortnite battle royale modunun ücretsiz olması nedeniyle oyun PUBG'yi de geride bırakabilir.

Fornite'ın 20 milyon oyuncu sayısını aştığını belirtirken oyunun PC platformunun yanısıra Xbox One ve PlayStation 4 platformunda da oynanabildiğini not düşmekte fayda var. PUBG, henüz konsollara çıkış yapmadı. Fakat oyunun konsol versiyonları yolda, ilk olarak Xbox One için çıkış yapacak PUBG'nin bu platformda da başarılı olacağı tahmin ediliyor.

Fortnite'ın battle royale modunu ücretsiz olarak indirip oynamaya başlamak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

YORUMLAR