Fortnite 2018 Yılında 3 Milyar Dolar Kazandırdı

fortnite 2018 geliri

Çizgi film tarzı grafikleriyle Battle Royale türüne farklı bir bakış açısı getiren Fortnite, 2018’de elde ettiği gelir ile dudak uçuklatmayı başardı. Yapılan açıklamalayla 2018’de Fortnite’ın 3 milyar dolardan fazla gelir elde ettiği belirtildi.

Geliştirdiği harika oyunlar ve Unreal Engine ismini verdiği oyun motoruyla tanıdığımız Epic Games, PUBG’nin inanılmaz yükselişinin ardından beklenmedik bir karar almıştı. Bir craft oyunu olarak çıkan ama ne olduğuna bir türlü karar verilemeyen Fortnite için ücretsiz Battle Royale modu yayınlayan Epic Games, ansızın milyonlarca oyuncuya ulaşmıştı. Fortnite Battle Royale’in yakaladığı başarının ardından oyunu mobil platformlara ve konsollara çıkaran Epic Games, aylık 200 ila 300 milyon dolar arasında gelir elde etmeye başlamıştı.

TechCrunch isimli internet sitesi, yakın zaman önce yayınladığı yeni bir haberle Epic Games’in 2018 yılında Fortnite’tan 3 milyar dolar kazandığını yazdı. 3 milyar dolar bilgisiyse şirketin muhasebe biriminde çalışan ve ismi gizli tutulan bir çalışana dayandırıldı. Eylül ayında yayınlanan bir başka rapordaysa, o günlerde yapılan yatırım turlarında Epic Games’in 15 milyar dolar seviyesinde değerlendirme aldığı bildirilmişti.

Epic Games’in sözcüsü, ortaya atılan her iki haberi de yalanlayarak, bunların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Buna rağmen Fortnite’ın oyuncu sayısı, Drake gibi günümüzün en popüler isimlerinden biriyle yapılan reklam çalışmaları gibi detaylar, rakamların bu seviyelere yakın olduğunu hepimize göstermişti.