Fortnite 6. Sezonu Bugün İtibarıyla Başladı!

Fortnite altıncı sezon

Son zamanların en çok oynanan oyunlarının başında gelen Fortnite, altıncı sezonuna adım attı. Bugün yapılan açıklamayla 6. sezonunda gizemli taşlar, sevimli evcil hayvanlar, perili şatolar, oyun içi etkinlikler ve daha pek çok şey oyuncuları beklediği söylendi.

Fortnite’ın yapımcısı Epic Games, 125 milyondan fazla oyuncuya ulaşan oyununun altıncı sezonunun bugün itibarıyla başladığını duyurdu. Ağustos ayında 78 milyondan fazla oyuncuyu ağırlayan ve her güncellemesini milyonlarca oyuncunun sabırsızlıkla beklediği oyunun yeni sezonu, oyuncuları mekânlardan eşyalara, özel kıyafetlerden evcil hayvanlara pek çok sürprizle karşıladı.

Fortnite 6 sezon

Gizem sürüyor

Fortnite’ın her sezonunda oyuna başka bir gizem eklemeyi adet haline getiren Epic Games, 5. sezonun başlangıcında fırlatılan roket ve haritanın farklı bölgelerine açılan yarıkların ardından ortaya çıkan mor renkli küp sayısız komplo teorisine sebep olmuştu. Son olarak Ganimet Gölü’ne düşen küp, tüm gölü mora boyayıp devasa bir tramplene çevirmişti. Yeni sezonda ise gölün içindeki küp beraberinde haritanın da bir kısmını alarak gökyüzüne yükseldi! Fortnite’ın 6. sezonunun yeni mekânlarından birisi işte bu Uçan Ada.

Uçan adayla birlikte Fortnite’a eklenen bir başka detay ise Perili Şato oldu. Bu iki yeni bölgenin dışında Mısır Tarlaları ve Bozulmuş Bölgeler de oyunun yeni sezonunda haritada yerini aldı.

Fortnite 6. sezon

Evcil hayvanlar

6. sezonun belki de en çok beğenilecek yeniliği oyuna eklenen evcil hayvanlar olacak. Fortnite’ta artık Savaş Bileti’nin seviyesini yükselterek Şanslı, Şirinboynuz ve Rengo gibi evcil hayvanlar edinmek mümkün. Daima sahipleriyle birlikte dolaşan bu şirin ve sadık dostlar farklı durumlarda verdikleri tepkilerle oyuncuların arkalarını kollayacak.

6. sezonda da oyuncuların çeşitli görevler yaparak atlayabilecekleri 100 seviye ve her seviyede kazanabilecekleri pek çok ödül bulunuyor. Süreci hızlandırıp ödüllerin tümünü açmak içinse oyun içinden 950 V-Papel karşılığında 6. sezon Savaş Bileti’ni almak mümkün. Savaş Bileti’ni alan oyuncular özel Belalı Kovboy ve Dj Lama kıyafetlerine anında sahip olacaklar. Bu iki kıyafet dışında birbirinden güzel pek çok kıyafet de oyuncuların beğenisine sunuldu.