Fortnite'a Hacivat Kıyafeti Eklendi! İşte Detaylar

Fortnite hacivat costume

Son zamanların en popüler oyunlarının başında gelen Fortnite, Türkiye’de yaşayan oyunculara hoş bir sürpriz yaptı. Oyunun geliştiricisi Epic Games, bugün itibarıyla Fornite’a Hacivat kıyafeti geldiğini duyurdu.

Fortnite ve Hacivat ikilisi eylül ayının ilk günlerinde konuşulmaya başlanmıştı. Birkaç farklı internet sitesi üzerinde Fortnite’a eklenecek yeni kıyafetlerden bir tanesi olarak Hacıvat gösterilmiş; ancak kıyafetin oyuna eklenip eklenmeyeceğinin henüz belli olmadığı kaydedilmişti. Dün akşam düzenlenen bir etkinlikle oyuna Hacıvat kıyafetinin geleceği kesinleşirken, kıyafetinden bugünden sonra Fortnite üzerinde yerini alacağı belirtildi.

Oyuncular destansı nadirlikteki Hacivat kıyafetini oyun içi para birimi olan V-Papel kullanarak alabilecekler. 1500 V-Papel karşılığında alınabilecek olan kıyafet yalnızca üç günlüğüne oyun içi markette yer alacak. O yüzden pazar günü bitmeden Hacivat kıyafetini almayı unutmayın. Bu süre içinde kıyafeti edinen oyuncular ise istedikleri kadar kullanabilecekler.

Hacivat kıyafetinin Fortnite’ta yer almasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp, oyunların birer kültürel tanıtım aracına da dönüştüğünü belirtti. Özalp sözlerini şöyle sürdürdü, “Kültürümüzün bir parçasının dünyanın her yerindeki oyuncularla buluşması bizim açımızdan büyük bir sevinç kaynağı. Epic Games olarak oyunun Türkiye’de gördüğü ilgiden memnunuz. Türkiye’deki oyuncularımıza ufak bir jest yapmak istedik. Bunu yaparken de Türk kültüründen ilham aldık ve herkesin çok sevdiği Hacivat karakterini oyunumuza taşıdık. Öncelikli hedefimiz ülkemizdeki oyuncular olsa da dünyanın her yanındaki oyuncular da Hacivat’ı görecek ve arzu ederse alabilecekler. Yani bir anlamda Türk kültüründen bir şeyi dünyanın her yerindeki oyunculara sunmuş olduk. Eğer kültürümüzü dünyaya biraz olsun tanıtabildiysek ve yeni neslin içinde kültürümüze yönelik merak uyandırabildiysek ne mutlu bize.”