Fortnite Android'de 23 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Yaklaşık 21 gün önce Samsung cihazları için indirilmeye açık hale getirilen Fortnite'ın Android istatistikleri ortaya çıktı. Google'a komisyon ödememek için Play Store'da yayınlanmayan oyun üç haftada 23 milyon oyuncuya ulaşmayı başardı.

Fortnite'ın geliştiricisi Epic Games tarafından hazırlanan bir blog yazısında Fortnite'ın Android detayları paylaşıldı. Blog içerisinde oyunun 23 milyon oyuncuya ulaştığı aynı zamanda 15 milyondan fazla APK indirildiği ifade edildi. Yalnızca üç hafta gibi kısa süre içerisinde bu rakamlara ulaşan Fortnite'ın, PUBG'nin koltuğunu sallayacağını söyleyebiliriz.

Ayrıca ilk aşamada Samsung Galaxy kullanıcılarına özel olarak yayınlanan Fortnite'ın hiçbir zaman Play Store'a gelmeyeceği duyurulmuştu. Oyun kazancının yüzde 30'sunu Google'a ödemek istemeyen yapımcı, Fortnite'ın setup dosyalarını kendi sitesinden paylaşıyor. Ancak bu durum pek çok Android kullanıcısının canını sıkmış gibi gözüküyor.

Play Store üzerinde yayınlanmadığı için çok fazla sahte uygulamayla karşı karşıya kalan Fortnite'ın güvenlik sorunlarıyla da uğraştığı dile getirildi. "Güvenlik riskleri, oyunun Google'ın aracılığıyla dağıtılmaması nedeniyle bir sorun haline dönüştü" şeklinde açıklama yapan Epic Games'in, Fortnite'tan iyi bir kazanç sağlayacağını söylemek mümkün.

 

YORUMLAR