Fortnite, App Store'dan Kaldırıldı! İşte Detaylar

Fornite, Apple'ın uygulama mağazası olan App Store'dan kaldırıldı. Fornite, App Store'dan neden kaldırıldı? Detaylar haberimizde.

fortnite-app-store-kaldirildi

Fornite iOS uygulaması App Store'dan kaldırıldı. Dünya genelinde oldukça geniş bir kitleye sahip olan Fornite, App Store'dan neden kaldırıldı? İşte merak edilen detaylar.

Fortnite, App Store'dan Neden Kaldırıldı?

Epic Games, Fornite'ın iOS uygulamasına yeni bir doğrudan ödeme seçeneği getirdi. Bu doğrudan ödeme seçeneğinin oyuna getirilmesinin ardından Fornite, Apple tarafından App Store'dan kaldırıldı. Şu anda App Store üzerinden Fornite iOS cihazlara indirilemiyor ve cihazlarda yüklü olan sürüm güncellenemiyor.

Epic Games'in doğrudan ödeme seçeneği getirerek App Store kurallarını ihlal ettiği ve bu yüzden App Store'dan kaldırıldığı söylenmekte. Epic Games, Apple'ın ödeme sistemini kullanan geliştiricilerden %30 komisyon aldığını ve fiyatları yüksek tuttuğunu söyledi.

Epic Games açıklamasında "Apple'ın mobil cihaz pazarlarındaki rekabete aykırı kısıtlamalarını sona erdirmek için yasal işlem başlatıldı." cümlelerine yer verdi.

Konu hakkında gelişmeler oldukça haberimizi güncelleyeceğiz.

Sizler Fortnite'ın App Store'dan kaldırılması hakkında neler düşünüyorsunuz? Hemen aşağıda yer alan yorumlar bölümünden görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR