Fortnite'da 11 Yaşındaki Çocuğu Tehdit Eden Adam Tutuklandı

Fortnite Tehditleri Tutuklama Getirdi

Çevrim içi video oyunları oynamak, günümüzün en eğlenceli ve en popüler aktivitelerinden birisi olarak görülüyor. Ancak bu oyunlar bazen insanların en kötü yönlerini açığa çıkarabiliyor. Oyuncular, normal hayatlarında yüz yüzeyken söylemeyi asla tercih etmeyecekleri şeyleri, çevrim içi oyunlar sırasında birbirlerine kolayca söyleyebiliyor. Hatta bazen oyuncuların bu oyunlara kendisini çok fazla kaptırması ve diğer oyunculara karşı aşağılayıcı, hakaret edici, tehdit edici ifadeler kullanması, durumu çok daha can sıkıcı veya tehlikeli bir hale getirebiliyor.

45 yaşındaki Michael Aliperti, bir Fortnite maçını 11 yaşındaki bir çocuğa karşı kaybettikten sonra çocuğu tehdit etmeye başladı. Aliperti’nin çocuğa tehdit içerikli yazılı ve sesli mesajlar göndermeye devam etmesi sonucunda durum polise bildirildi. Gelen şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri Aliperti’yi göz altına aldı.

NBC’de yayınlanan bir haberde, Aliperti’nin çocuğa tehdit amacıyla gönderdiği mesajların içeriği de ortaya çıktı. Buna göre Aliperti gönderdiği mesajlardan birinde, "Bir silahla birlikte yanına geleceğim. Sen öldün. Bu akşam evine gelip hayatını mahvedeceğim." ifadelerini kullanmış. Yine ortaya çıkan diğer tehdit mesajlarında Aliperti’nin, çocuğu okulunda öldürmeyi planladığına yönelik ifadelerin yer aldığı görüldü. Bu durumu okula saldırı ihtimali olarak değerlendiren polis ekipleri Aliperti’yi derhal göz altına aldı.

Şu anda 2.500 dolar kefalet ile tutulan Aliperti, ikinci derece ağırlaştırılmış tacizle ve bir çocuğu yaralamaya teşebbüsle suçlanıyor.

Aliperti’nin bu davranışlarına ve benzerlerine maalesef ki oyun dünyasında hiç de az rastlanmıyor. Geçmişte de buna benzer şekilde oyuncuların birbirlerini rahatsız ettiği, taciz ettiği pek çok olay görmüş ya da duymuştuk. Hatta bazen çevrim içi oyun yayınları yapan yayıncıların, oyun oynadıkları sırada ani bir polis baskınıyla karşı karşıya kaldığı durumlar oluyor ki buna benzer bir durum yakın zamanda masum bir gencin hayatını kaybetmesine neden olmuştu.