Fortnite Herkese Açıldı! Hemen İndirin

Son zamanların popüler battle royale yapımlarından olan Fortnite, iOS için beta sürümüyle birlikte yayınlanmıştı. Bu süreçte yalnızca belli kişileri oyuna alan Fortnite, artık tüm kullanıcılar için oynanabilir duruma geldi. 

Windows üzerinde PUBG ile büyük bir rekabet içerisinde olan ve pek çok oyuncunun ücretsiz olmasından dolayı sevdiği Fortnite, kısa bir süre önce App Store'da boy göstermişti; ancak oyuncularını özel davet ile seçen ve bu süreçte oyunun geliştirilmesini tamamlayan yapımcı artık oyunu herkese açık hale getirdi. Fortnite isimli oyunu mobil platformlar üzerinde oynamak için sadece iOS 11 destekli bir iPhone'a veya iPad'e sahip olmanız gerektiği söylenenler arasında yer aldı.

Ayrıca iPhone SE, 6S, 7, 8 ve iPhone X ve iPad 4'ten sonraki tüm iPad'lerde sorunsuzca oynanabilen Fornite'ın, PUBG kadar büyük hatalar barındırmadığını da belirtmek gerekiyor. Bildiğiniz üzere Tencent Games tarafından piyasaya sürülen PUBG Mobile hem Android hem de iOS pazarına sunulmuştu. Fakat oyundaki kasmalar, donmalar ve yersiz hatalar oyuncuları deliye çevirmeye yetiyordu.

Fortnite Android'e Ne Zaman Geliyor ?

Mobil pazarında ilk olarak iOS kullanıcılarına yönelen yapımcı Epic Games, Android hakkında net bilgiler vermedi. Şimdilik oyunun iOS üzerindeki stabilizasyon ve gerekli güncellemeler üzerinde çalıştıklarını dile getiren yapımcı, Android sürümü için tarih vermekten kaçındı. Ayrıca Fortnite'ın Android pazarına gelmesiyle birlikte PUBG'ye karşı mobilde de rakip olacağını belirtmek gerekiyor.

Peki ya siz Fortnite ve PUBG arasından hangisini tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.