Fortnite’in 4. Sezonu Büyük Yeniliklerle Geliyor

Fortnite Sezon 4

Battle Royale denilince PUBG ile birlikte ilk akla gelen 2 oyundan biri olan Fortnite’in 4. sezonu başladı. Oyunun 4. sezonu ile ilgili bazı bilgiler ve tanıtım videosu da ortaya çıktı. 4. sezonun başlangıcını haber veren V4.0 güncellemesi, karakterlerin görünüşlerinden haritanın şekline, oynanıştan ana dinamiklere kadar pek çok yeniliği beraberinde getiriyor.

Fortnite oyuncularının bir süredir gökyüzünde gördüğü ve hakkında teoriler ürettiği meteorların, yeni sezonda Fortnite dünyasına çarparak oyunun haritasını değiştirdiği görülüyor. Haritanın değişmesiyle birlikte oyuncuların yeni yerler keşfedebilecekleri söylenirken, eski haritaya adapte olmuş oyuncuların alışkanlıklarının değişmesinin zaman alacağı belirtiliyor.

Haritada, düşen meteorların oluşturduğu bazı kraterler de mevcut. Kraterlere gelen oyuncular buralarda parlayan meteor parçaları bulacaklar. Oyuncular bu parlak taşları kullanarak yer çekimini kendileri için hafifletebilecek ve bu sayede düşmanlarını şaşırtmayı başarabilecekler.

Yeni sezonda oyunda “Save The World” isimli bir mod da yer alacak ve burada bazı görevler yapılacak.  Ayrıca yeni sezonla birlikte oyuna, yeni süper kahraman skinleri de getiriliyor. Bunların yanı sıra, oyunda çeşitli teknik düzeltmeler (bug düzeltmeleri gibi) ve iyileştirmeler yer alıyor.