Fortnite'ın Android'e Geleceği Tarih Belli Oldu

Bilgisayar pazarında bedava olmasından dolayı kısa sürede ün kazanan ve PUBG ile rekabet içerisinde olan Fortnite, bir süre önce iOS pazarına da gelmişti. Ancak asıl hedeflerinde Android olduğunu duyuran şirket, en sonunda Fornite'ın Android'e geleceği tarih için yeni bilgiler paylaştı.

Bu yılın ilk aylarında mobil platformlarda büyük kitlelere ulaşmak istediklerini duyuran Epic Games, ilk olarak iOS kullanıcılarıyla buluştu. Bir süre boyunca devam eden betanın ardından tüm kullanıcılara açılan Fortnite, iOS pazarında bir hayli ilgi gördü ve güzel bir kazanç sağladı. Bu süreç içerisinde oyunu Android için geliştirmeye devam eden yapımcı, Android kullanıcılarını da meraklandırmayı başardı.

 

Bugün şirket tarafından yapılan yazılı açıklamada Fortnite'ın bu yaz içerisinde geleceği belli oldu. Android sürümündeki Fortnite için "Oyunun eğlence kalitesini ve performans iyileştirmesi de dahil olmak üzere deneyimi daha iyi hale getirmek için çalışıyoruz." ifadesini kullanan Epic Games, oyunun ne durumda olduğunu da paylaşmayı ihmal etmedi.

Oyunun çıkış tarihini tam olarak paylaşmayan yapımcının hala geliştirme süreci devam ediyor. Bundan dolayı yalnızca 'bu yaz' ifadesini kullanan Epic Games'in Android pazarındaki kazancının iOS'a göre çok daha fazla olacağı söyleniyor. Çünkü Battle Royale türündeki oyun Android kullanıcıları arasında daha fazla popüler oluyorken aynı zamanda Android'in daha geniş bir yelpaze sunduğunu belirtmek gerekiyor.