Fortnite'ın Minecraft Benzeri Oyun Modu Yanlışlıkla Ortaya Çıktı

Fortnite creative

Epic Games tarafından geliştirilen ve ücretsiz Battle Royale moduyla milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başaran Fortnite, üçüncü oyun moduyla sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fortnite Creative adını alacak yeni oyun moduyla Fortnite’ın Minecraft benzeri bir oynanışa sahip olacağı söylenenler arasında yerini aldı. 

fortnite creative 1

Fortnite, ilk olarak bir tür hayatta kalma oyunu olarak piyasadaki yerini almıştı. Farklı yapısıyla dikkat çeken yapım, buna rağmen ne yapmak istediğini tam olarak bilmiyor ve oradan oraya savruluyordu. Save the World ismi verilen ilk modun ardından Epic Games beklenmedik bir karar alarak, ücretsiz Fortnite: Battle Royale modunu duyurmuştu. Battle Royale ile inanılmaz oyuncu sayılarına ulaşan oyun, Epic Games’e yüz milyonlarca dolar kazandırmıştı.

Yarın itibarıyla başlayacak olan 7. Sezon öncesindeyse beklenmedik bir sızıntı gerçekleşti. Oyunun yedinci sezonunun başlamasından sadece bir gün önce Lachlan takma isimli bir YouTube yayıncısı, Fortnite Creative modunu izleyicilerine tanıttı. Tabiri caizse Minecraft benzeri bir yapıya sahip olan Creative’in, temelde özel maçlar oluşturulması adına yapıldığı söylenenler arasında yerini aldı. 

Oyuncuların kendi sunucularında, istedikleri gibi hazırlayacakları adalarda birbirlerine karşı mücadele etmelerine imkan tanıyan Creative modunun, The Game Awards sırasında duyurulması bekleniyordu. Epic Games, daha önce yaptığı bir açıklamada, oyun ödülleri sırasında büyük duyurular yapacaklarını belirtmiş ve bütün Fortnite oyuncularını ödülleri izlemeye davet etmişti. Yeni moda dair detaylarıysa hemen aşağıda yer alan videodan izleyebilirsiniz. 

 

Creative Mode Leak mirror Credit: Lachlan from r/FortNiteBR