Fortnite'ın Üç Haftalık Kazancı Dudak Uçuklatıyor

Bilgisayar üzerinde PUBG ile rekabet içerisinde olan Fortnite, iOS'da da büyük bir ilgi görüyor. App Store'a geleli üç hafta olmasına rağmen 15 milyon dolarlık bir kazanç sağlayan Fortnite, oyuncu kitlesini artırmaya devam ediyor.

Windows platformunda ücretsiz olmasıyla dikkat çeken ve bu anlamda PUBG'ye göre daha avantajlı olan Fortnite'ın iOS sürümü de bir hayli beğenilmiş gibi gözüküyor. Yalnızca yedi günlük süreçte iOS'ta en fazla kazanç sağlayan uygulama olan Fortnite, bir haftada 6.4 milyon dolar kazandı. Ayrıca ikinci sırada yer alan Candy Crush Saga 5.8 milyon dolar kazanırken üçüncü sırada da 4.1 milyon ile Clash of Clans yer alıyor. Yani bu anlamda Fortnite'ın açık ara önde olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ayrıca son iki haftadır beta sürecinde olan ve yalnızca belli kullanıcıları oyuna alan Epic Games, üç gün önce oyunu herkese açık hale getirmişti. Bir günden az bir sürede 1.8 milyon dolar kazanan uygulama günde ortalama 600 bin dolar gelir elde ediyor. Ayrıca Fortnite iOS'a geldiği süreçten bu yana App Store'daki oyun oynayan kullanıcı sayısında yüzde 190 artış gözlemdiğini de belirtmek gerekiyor.

Fortnite Android'e Gelecek Mi?

Epic Games tarafından konu hakkında net bilgiler verilmezken oyunun kısa bir süre içerisinde Play Store'a da geleceği düşünülüyor. Play Store'a geldikten sonra kazancını iki katına çıkaracağı ifade edilen uygulamanın böylelikle mobil pazarında da PUBG'ye rakip olacağı söyleniyor.

Peki ya siz Fortnite'ın iOS sürümünü nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşın.