Fortnite Konsol Dünyasının En Büyük Ücretsiz Oyunu

Fortnite PS4

Son zamanların en popüler oyunlarının başında gelen Fortnite, bir başka eşiği daha geçti.

Oyunlara dair analizler yapan SuperData isimli şirket, Fortnite’ın konsol dünyasının en büyük oyunu olduğunu açıkladı.

2017 yılının başlarında piyasaya sürülen Fortnite, Minecraft’ın tekrar yorumlanmış hali olarak yayınlanmıştı. Ücretsiz olarak oynanabilen ve craft üzerine kurulan yapım, PUBG’nin yakaladığı inanılmaz başarının ardından Battle Royale dünyasına girme kararı almıştı. Hunger Games ve Minecraft’ın bir araya gelmesi olarak isimlendirilen Battle Royale hamlesinden sonra popülerliğini arttıran Fortnite, en çok oynanan yapımlar arasında girmeyi başarmıştı.

SuperData isimli analiz şirketiyse bugün yayınladığı yeni raporla birlikte Fortnite’a dair kimi verileri yayınladı. Şirket, yakın zaman önce konsollar için piyasaya sürülen Fortnite’ın konsol üzerinde de önemli bir oyuncu kitlesi yakalamayı başardığı vurguladı. Mart ayında en çok gelir elde eden konsol oyunu olmayı başaran Fortnite, elde ettiği gelirle birlikte oyun konsolu tarihinde piyasaya sürülen en başarılı ücretsiz oyunu unvanını ele geçirdi.

Yayınladığı tüm platformlarda mart ayı boyunca 223 milyon dolar kazanmayı başaran Fortnite, bir önceki aya göre gelirlerini yüzde 73 arttırmayı bilmişti. Hâlihazırda iOS platformu üzerinden de oynanabilen yapım, son zamanlarda piyasaya sürülen en karlı video oyunu olmuştu.