Fortnite, YouTube’da Rekorları Alt Üst Etmeye Devam Ediyor

Fortnite YouTube

Fortnite Battle Royale, dünya çapında milyonlarca oyuncusu bulunan son dönemin en popüler online oyunlarından biri olarak öne çıkıyor. Özellikle YouTube ve Twitch platformları üzerinden Fortnite ile ilgili pek çok canlı yayın yapılıyor. Oyun, her geçen gün başarılarına bir yenisini daha ekliyor ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Epic Games’in sahibi olduğu Fortnite daha önce, 3,4 milyon kişiyle aynı anda en çok oyuncunun oynadığı oyun olma başarısını elde etmişti. 15 Mart’ta ise oyunla ilgili Twitch üzerinden canlı yayınlar yapan “Ninja”nın düzenlediği bir canlı yayına ABD’li ünlü Rap şarkıcısı Drake de katılmış, o yayını 635 bin kişi canlı olarak izlemiş ve bu sayı Twitch’in yeni izlenme rekoru olmuştu. 28 milyon takipçisi bulunan İspanyol bir YouTube yayıncısı olan “ElrubiusOMG” sosyal medyadan bir duyuru yapmış ve İspanya’daki en iyi 100 Fortnite oyuncusuyla beraber oyunu oynamak istediğini açıklamıştı. Bu isteğini 25 Mart’ta gerçekleştiren ElrubiusOMG’nin YouTube üzerinden yaptığı canlı yayını 1,1 milyon kişi izlemişti. Bu sayı, YouTube üzerinde tek bir canlı yayında ulaşılan en yüksek izleyici sayısı olarak rekor kırmıştı.

Şimdilerde ise Fortnite’den bir yeni rekor daha geldi. YouTube Oyun Bölümü Başkanı Ryan Watt, attığı bir tweet’te, YouTube’a bir oyunla ilgili olarak bir ay içerisinde (Şubat ayı) en çok video yüklenme rekorunun Fortnite’in elinde olduğunu açıkladı. Watt, tweet’inde yüklenen videoların sayısını tam olarak belirtmedi ancak yine de attığı bu tweet büyük ses getirdi. Watt tweet’inde ayrıca, Fortnite Battle Royale turnuvasının 42 milyondan fazla canlı izlenme sayısına ulaştığını ve Fortnite’in tek bir canlı yayında ulaşılan en yüksek izleyici sayısı olan 1,1 milyon izleyici ile rekoru elinde bulundurduğunu açıkladı.

Fortnite böylece, Şubat ayında YouTube’da bir ay içinde hakkında en çok video yüklenen oyun olma unvanını ele geçirmiş oldu. Oyun, YouTube’da en çok izlenen ikinci oyun konumuna da yerleşmiş durumda. Ayrıca Fortnite’in, iOS için yayınlandığı ilk 4 günde toplam 1,5 milyon dolarlık bir gelir elde ettiği belirtiliyor ve oyunun Android versiyonunun da yakın zamanda geleceği söyleniyor.

YORUMLAR