Forza Motorsport 7'nin Demosu Çıktı

Forza Motorsport 7'nin Demosu Çıktı

Xbox'a özel olarak çıkmaya başlayan ve artık Windows üzerinde de oynanabilen Forza serisinin son üyesi Forza Motorsport 7 için beklenen gün geldi ve oyunun demosu ücretsiz şekilde yayınlandı. 

 

Yaklaşık iki hafta kadar önce oyunun "gold" sürümüne ulaştığı yani artık yapım aşamasının sonuna gelindiği duyurulmuştu. Yapım aşamasının bittiğinin duyurulmasıyla birlikte Forza Motorsport 7 için bir de demo yayınlanacağı müjdesi verilmişti. Bugün itibarıyla oyunun demosunun Xbox ve Windows için yayınlandığı duyurulurken, oyun için bir de çıkış videosu yayınlandı.

Forza serisi Horizon ve Motorsport olmak üzere iki koldan ilerliyor. Bunlardan Horizon, daha arcade tabanlı bir oynanışla eğlenceye yönelik hazırlanırken, Motorsport ise sert bir simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu ayrımı bozmadan ilerleyen Microsoft, 700 arabalık garajı ve yine muhteşem grafikleriyle Forza Motorsport 7'yi de yine aynı özelliklere sahip bir simülasyon oyunu şeklinde çıkarmaya hazırlanıyor.

100GB'dan fazla boyutu, onlarca farklı pisti ve araba sayısıyla simülasyon sevenleri daha şimdiden kendine çekmeyi başaran oyunun, 3 Ekim tarihinde Xbox ve Windows platformları için yayınlanacağı belirtilirken, oyuncuların hemen aşağıdaki sistem gereksinimleriyle birlikte Windows Store üzerinden demoyu deneyebilecekleri de söylendi. 

Forza Motorsport 7 Sistem Gereksinimleri:

Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi  Windows 10
Mimari x64
DirectX DirectX 12 API
Bellek 8 GB
Ekran Kartı Belleği  2 GB
İşlemci Intel i5-750 2.67 GHz ya da AMD FX-6300
Ekran Kartı NVIDIA GT 740 ya da NVIDIA GTX 650 ya da AMD R7 250X
Not Minimum sistem gereksinimleri 720p ve 30FPS performansı için belirlenmiştir.
 
Önerilen   Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi  Windows 10
Mimari x64
DirectX DirectX 12 API
Bellek 8 GB
Ekran Kartı Belleği  4 GB
İşlemci Intel i5 4460 3.2GHz ya da AMD FX-8350
Ekran Kartı NVIDIA GTX 670 ya da  NVIDIA 1050 Ti ya da AMD RX 550
Not

Önerilen sistem gereksinimleri 1080p ve 60FPS performansı için belirlenmiştir. 

 

YORUMLAR