Forza Motorsport e-Spor Alemine Resmi Olarak Giriyor

Forza Motorsport e-Spor Alemine Resmi Olarak Giriyor

Büyük firmaların e-Spor turnuvalarına olan ilgiyi keşfetmesinin ardından, kendi oyunlarını da bu dünyaya sokabilmek için büyük gayret gösterdiğini görebiliyoruz. Bu çabaların sonuncusu ise Microsoft'tan geliyor ve Forza Motorsport için resmi bir lig kuruluyor.

Oyunun dağıtıcısı Microsoft ve yapımcısı Turn10, oyunun rekabetçi tarafına ağırlık vermişler ve Forza Motorsport 6'yı biraz daha e-spor için yatkın bir oyun olarak tasarlamışlardı. Oyunun çıkmasının hemen ardından ESL ve MLG üzerinden başlatılan turnuvalara bir yenisi daha eklenecek. Ancak yeni turnuva, üçüncü parti organizasyon siteleri tarafından değil; direkt olarak Microsoft tarafından düzenlenecek.

Forza Racing Championship ismiyle başlayacak olan organizasyona dair henüz çok fazla detay paylaşılmadı. Yine de yaz aylarında başlayacak olan şampiyonanın Xbox One üzerinden düzenleneceği ve Forza Motorsport 6 olarak oynanacağı kesin. Yeni detayların ilerleyen günlerde resmi olarak yayınlanmasıyla birlikte, üst düzey bir yarış oyunu ligi arayanlar tatmin edici cevaplar bulabileceklerdir.

Forza 6'nın Sistem Gereksinimleri ve Açık Beta Tarihi Açıklandı

e-Spora Nereden Başlamalı?

YORUMLAR