Fotoğrafa Sığmayan Bir Şey Kalmasın!

Mate 20 Pro Lens

Huawei Mate 20 Pro, lansmanından sonra piyasada bulunan diğer akıllı telefonlara korku salmayı başaran bir model oldu. Bu yazıda özellikle kameralarıyla dikkat çeken cihazın Ultra Geniş Açı özelliklerini yakından inceleyeceğiz.

Öncelikle telefonun arka kameralarının özelliklerine değinmek lazım, 40 Megapiksellik Geniş Açı (27mm) + 20 Megapiksellik Ultra Geniş Açı (16 mm) ve 8 Megapiksellik 3X Telephoto (80mm) lense sahip olan Mate 20 Pro, 3 adet arka kamera ile geliyor. Cihazda yer alan Ultra Geniş Açı Lens aynı zamanda 2.5 cm yakından bile makro çekim yapmanızı ve çok başarılı fotoğraflar ortaya çıkarmanızı sağlıyor. 

Ultra Geniş Açı Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

 

En çok yaşanan sorunlardan biri olan akıllı telefonlarda kalan dar açı sorununu bu Ultra Geniş Açı lens sistemi ile rahatlıkla aşabiliyorsunuz. Mate 20 Pro’da yer alan bu özel kamera sistemi ile çektiğiniz Geniş Açı görüntülerde kalite kaybı da yaşamıyorsunuz.

Geniş Açı Çekim Nasıl Yapılıyor?

 

Huawei Mate 20 Pro’nun kamerasını açtığınızda cihaz dik duruyorsa sağ tarafta, eğer yatay duruyorsa hemen alt bölümde yer alan “1x,3x ve geniş” seçenekleri ile bu geçişi sağlayabiliyorsunuz. Ultra Geniş Açı için Geniş seçeneğine gelmeniz yeterli.

İsterseniz Geniş Açı, 1x, 3x ve 5x olarak çektiğimiz fotoğraflar ile yazımızın sonuna gelelim. Siz Mate 20 Pro’nun bu özelliğini nasıl buldunuz?

 

Ultra Geniş Açı

Ultra Geniş Açı
Normal Açı

Normal Açı

3X Zoom

3x Zoom

5X Zoom

5x Zoom