Foursquare da Daha Fazla Bilginizi Paylaşacak

Foursquare da Daha Fazla Bilginizi Paylaşacak

Instagram’ın ardından Foursquare da gizlilik sözleşmesinde değişiklik yapan sosyal medya uygulamaları arasına girmiş durumda ve gelecek aydan başlayarak kullanıcıların tam adları ve bilgilerini herkese açık olarak yayınlamaya başlayacak.

28 Ocak 2013’ten itibaren kullanıcı profillerinde tam adlar görünmeye başlayacak ve mekan sahipleri check-in yapan kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi toplayabilecekler. Bu konuda yanlış anlaşılmaları önleyebilmek için Instagram’ın aksine Foursquare konu hakkında detaylı bilgilendirme yapmayı da unutmadı.

Her ne kadar kullanıcılar sadece arkadaşlarının tam adlarını görme imkanına sahiplerse de yeni değişiklikle birlikte herkesin görme imkanı olacak ancak ayarlar bölümünden tam ad üzerinde yapılacak düzenlemelerle bu sorun aşılabilecek.

Bunun yanında şu anda Foursquare üzerindeki işletme sahipleri sadece 3 saatten önceki check-inleri görme imkanına sahipler. Bu konuda da yapılacak düzenleme ile çok daha yakın saatlerdeki check-inler incelenebilir hale gelecekler.

Foursquare bu değişikliklerin işletmelerin tüketicilerini çok daha iyi analiz edebilmeleri ve onlara daha iyi hizmet sunabilmelerini sağlamak için gerçekleştirdiğini belirtti. Instagram’ın bu konuda yaşadığı büyük sorunlardan sonra Foursquare’ın bu konuda hassas davrandığı ise gözden kaçmıyor.

Microsoft'un 2013'te neler yapacağını biliyor musunuz?

YORUMLAR