Foursquare Üyesi Olmayanlar Artık Mekan Sayfalarını Görebilecek

Foursquare Üyesi Olmayanlar Artık Mekan Sayfalarını Görebilecek

Check-in sosyal ağı Foursquare, Yelp gibi tavsiye siteleriyle rekabete girecek yeni bir özelliği devreye sokuyor.

Sosyal ağ olmaktan adım adım uzaklaşan ve Yelp gibi tavsiye arama motorlarına benzemeye başlayan Foursquare, üye olmayanlar için sürpriz şekilde, paylaşılabilir mobil mekân sayfaları çıkardı. Şirketin kendi bloğunda şöyle bir açıklama yer aldı: “Foursquare;  yerler hakkında fotoğraflar ve menü öğeleri ile içerdekilerden ve yerel uzmanlardan büyük ipuçları gibi,  çok fazla yardımcı bilgiye sahip. Telefonlarında Foursquare kullanmayan arkadaşlarınızla Twitter, Facebook ya da e-posta yoluyla bir yer hakkında bilgi paylaştığınızda, arkadaşlarınız bu yer hakkında en önemli bilgileri gösteren yepyeni bir sayfaya yönlendirilecek.”

Paylaşılabilir mekân sayfaları, kullanım ipuçları ile fotoğraflar vurguluyor ve bunlar aynı zamanda mağaza, restoran, park ve benzeri yerlerin adresleri gibi gerekli bilgileri de içermekteler. Arkadaşlarınızla-Foursquare üyesi olmayanlar dâhil- bir sayfa paylaşmak için Foursquare mobil uygulamasında “paylaş” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Foursqure, bir sosyal ağ olmaktan çok bir karşılaştırmalı konum arama motoruna dönüşme sürecinde. Şirket, Kasım ayında yerel işletmeler için 10 üzerinden puanlama sistemini çıkarmıştı. Ekim ayında ise, üye olmayanlara açık olan ve göze çarpan bir arama kutusuna sahip olan yeni web sitesini çıkarmıştı.

Şirket ayrıca, bir yerin açık olduğu saatler ile fiyat bilgilerinin yer aldığı bir yöntem üzerinde çalışmakta.

Xbox 360 Satışları Dünya Çapında 76 Milyona Ulaştı

YORUMLAR