Foursquare Üzerinden Yemek Siparişi Yapılacak

Foursquare Üzerinden Yemek Siparişi Yapılacak

Türkiye'de Swarm adıyla yoluna devam eden Foursquare, yeni planların peşinde koşuyor. Uygulamayı daha işlevsel hale sokmak isteyen Foursquare, yemek siparişi almaya başlayacak.

Piyasaya çıktığı 2009 yılında konum bildirme uygulaması olarak hizmet veren Foursquare, 2014 yılında ikiye ayrılmış ve yerel keşif uygulaması haline dönmüştü. Şu an mekanlara dair önerileri ve yorumları kullanıcılarına gösteren Foursquare, yepyeni bir özellik ile geri dönüyor. Foursquare, yemek ve içecek siparişini kolaylaştırmak için ABD'de delivery.com ile işbirliği yaptı.

Foursquare'ın yaptığı bu anlaşma ile artık uygulama üzerinden yemek siparişi verilecek. Bundan sonra kullanıcılar yanında delivery.com ikonu bulunan restoran ve mağazalardan siparişlerini kolayca verilebilecek. Mekanların menüleri ve fiyatları ise mekan sayfalarında yer alacak. Uygulama ilk olarak 36 Amerika şehrinde hizmet verecek. Foursquare ve delivery.com entegrasyonu ise Button aracılığıyla sağlanıyor. Foursquare geçtiğimiz aylarda bir kaç teslimat ve online rezervasyon şirketiyle de anlaşma yapmıştı. Yani ileride Foursquare üzerinden kargo ve rezervasyon işlemlerini de yapabiliriz.

Foursquare'ın sipariş uygulaması şu anlık sadece ABD için geçerli. Geçtiğimiz aylarda Delivery Hero, Yemeksepeti'ni satın almıştı. Bu nedenle uygulamanın Türkiye'ye de gelebileceği ihtimaller arasında yer alıyor. Bu özelliğin önümüzdeki güncelleme ile yayınlanması bekleniyor. 

Swarm Coinleri Nihayet Bir İşe Yarayacak

YORUMLAR