Foursquare ve Yahoo Bilgi Paylaşımı Yapacak

Foursquare ve Yahoo Bilgi Paylaşımı Yapacak

Yahoo'nun son satın almaları ve bunun yanında Google'ı internet trafiğinde geri bırakmasının ardından Marissa Mayer ile yoluna hızla devam eden şirket şimdi de gözünü Foursquare'a döndürmüş gibi görünüyor. Ancak bu seferki durum bir satın almayı değil iki şirket arasındaki potansiyel bir işbirliğini gösteriyor.

Foursquare'ın 4 milyar check-in'i ve diğer uygulamalarla olan yüksek etkileşimi nedeniyle büyük bir bilgi veritabanına sahip olduğu aşikar. 50.000'den fazla geliştiricinin Foursquare API'sini kullandığından bahsediliyor ve böylece şirketin sağladığı bilgiler onlarca farklı uygulamada kullanılıyor.

Yahoo her ne kadar bilgiyi doğrulamasa da Foursquare ile bir veri alışverişi gerçekleştirilmesi için görüşmelerin başladığına dair popüler yabancı teknoloji bloglarında dedikodular mevcut. Bu dedikodulara göre Yahoo'nun sunduğu emlak gibi yan servislerin Foursquare'daki bilgilerde büyük oranda faydalanabileceğinden bahsediliyor.

Geçtiğimiz sene de Foursquare'ın Apple ile ortak çalışmalar gerçekleştirileceğinden bahsedilmişti ancak bu konuda herhangi bir gelişme meydana gelmedi. Önümüzdeki aylarda agresif bir büyüme içerisinde olan Yahoo'nun nasıl bir hareket içerisine gireceğini hep beraber göreceğiz.

Box kullanıcılarına müjde

YORUMLAR