Foxconn Yeniden iPhone Üretebilmek için Bilim İnsanıyla Anlaştı

Foxconn, Coronavirüs salgını nedeniyle üretime yeniden başlıyor.

Apple'ın en büyük iPhone üretim ortağı Foxconn, Corona virüs salgını nedeniyle durdurulmuş üretime yeniden başlıyor. Üretici, Corona  virüs araştırmasına liderlik eden solunum uzmanı Zhong Nanshan'ı danışman olarak işe aldı.

Corona Virüsü Akıllı Telefon Endüstrisi

Dünyanın en büyük iPhone tedarikçisi olmasına karşın bir süredir fabrikalarını kapatan ve çalıştıracak işçi bulma konusunda sıkıntı çeken Foxconn, yeniden üretime geçiyor. SARS virüsü uzmanı olarak tanınan Zhong Nanshan, Corona virüs hakkında fabrikaların danışmanlık görevini yürütecek.

Çalışan Bulabilmek için 1000 Dolar Maaş Gözden Çıkarıldı

Salgın sonrasında neredeyse tüm fabrikalarını kapatan Foxconn, işçilere güven vermek için büyük bir adım attı. Ayrıca çalışanların yeniden işe gelmesi için 1000 dolara kadar ödemeler yapılacağı bildirildi.

Zhong Nanshan Çin'de SARS çalışmaları nedeniyle "SARS kahramanı" olarak biliniyor ve şiddetli akut solunum yolu sendromu keşfetmesiyle tanınıyor. Konuya ilişkin çalışanlarını bilgilendiren Foxconn şu ifadelere yer verdi:

"Zhong Nanshan ve ekibi Corona virüs önleme ve güvenli üretimin yeniden başlaması konusunda ücretsiz danışmanlık ve rehberlik sağlayacak."

YORUMLAR