Fransa Elektronik Oyunları Olimpiyatlara Dahil Etmek İstiyor

Fransa Elektronik Oyunları Olimpiyatlara Dahil Etmek İstiyor

Fransa eğer başarabilirse, 2024 yılında Paris'te yapılması planlanan olimpiyat oyunlarına elektronik sporları da dahil edecek.

IOC (Uluslararası Olimpiyat Komitesi) ve elektronik spor müsabakaları temsilcileri ile video oyunlarına da madalya verilecek şekilde Olimpiyat Oyunları'na dahil edilmesi üzerine görüşmelerini sürdüren Fransa, oldukça meraklı bir elektronik oyun kitlesinin bayramı olabilecek bu kararı, bakalım komiteden geçirebilecek mi?

Fransa Olimpiyat Komitesi Eş Başkanı Tony Estanguet dün basına yaptığı bir açıklamada, IOC ve elektronik spor müsabakaları temsilcileri ile bu konuyu detaylı olarak görüşeceklerini ifade etti. Fransa Olimpiyat Komitesi, bu konuda oldukça kararlı olduklarını söyleyerek, durumun sadece Fransa'yla ilgili olmadığını, artık bu klasmanın tamamen küresel olduğunun da fark edilmesi gerektiğinin altına çizdi.

Elektronik spor müsabakaları daha önce de Asya Oyunları'nda takvime alınmıştı. Bu dalın 2022 Asya Oyunları'nda madalya yarışına sahne olması bekleniyor. Elektronik sporların Fransa Olimpiyat Oyunları'na alınıp alınmayacağının kararı, Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından verilecek.

E-Spor, Olimpik Bir Spor Dalı Olacak

Rainbow Six Siege E-Spor Arenasında Kendine Yer Arıyor

e-Spor Uygulamasına 6 Milyon Dolarlık Yatırım

YORUMLAR