FromSoftware İki Proje Üzerinde Daha Çalışıyor

FromSoftware şu an için bütünüyle Sekiro: Shadows Die Twice oyununa odaklanmış durumda ve hiç şüphesiz, bizi bir daha kanser edecek olmanın verdiği şevk duygusu ile çalışmaya devam ediyorlar. Buna rağmen stüdyonun tek uğraşının bu oyun olmadığı ortaya çıktı: FromSoftware stüdyosunun iki proje üzerinde daha çalıştığı iddia edildi.

İlk olarak Demon's Souls ile adını duyuran FromSoftware, sonrasında çıkan Dark Souls serisi ve Bloodborne ile oyun dünyasında kendisine oldukça sağlam bir yer edinmişti. Biz oyuncuları kanser etmek için hiçbir fırsatı kaçırmayan Japon menşeli geliştirici, bildiğiniz gibi PlayStation VR için geliştirdiği Deracine oyununu yakın bir zamanda piyasaya sürmüştü. Şu anda ise E3 2018 fuarında duyurduğu Sekiro: Shadows Die Twice için geliştirilme aşamasına devam ediliyor. Ne var ki, 22 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak oyun, halihazırda geliştirilmesine devam edilen tek oyun değil. Daha doğrusu değilmiş.

Yakın bir zamanda Japon oyun sitesi 4Gamer, FromSoftware stüdyosunun başındaki isim olan Hidetaka Miyazaki ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportaj sırasında da Miyazaki, geliştirilme aşamasında olan iki projenin daha olduğunu doğruladı. Ne var ki, bu projeler  ilgili herhangi bir içerik detayı verilmiş değil, ama Hidetaka Miyazaki, her iki projenin HD Remaster olmadığını söyledi. Alışılagelmiş FromSoftware projeleri olacaklarına da dikkat çekerken, zamanı gelmeden duyurulmayacaklarını da sözlerine ekledi.

bloodborne 2

Bloodborne 2 geliştiriliyor olabilir

Peki bu durumda nasıl bir tahminde bulunabiliriz? Açıkçası aklımıza ilk gelen tahmin tabi ki Bloodborne 2. Her ne kadar Hidetaka Miyazaki bu yönde bir plan olmadığını daha önceden belirtmiş olsa da, oyun dünyasında hedef şaşırtmaya çalışan birçok geliştirici görmüştük. Mesela The Last of Us: Remastered yönünde bir çalışmanın olmadığını söyleyen Naughty Dog gibi. Neticeyi de hepimiz biliyoruz. Bir diğer deyişle, Bloodborne 2 gerçekten geliştiriliyor olabilir, ama vaktinden önce ortaya çıkarak büyük bir felaketle sonuçlanmaması için temkinli davranılıyor olabilir. Diğer proje için ise aklımıza şimdilik pek bir şey gelmiyor. Belki Sekiro: Shadows Die Twice gibi herhangi bir serinin devam oyunu olmayabilir. Bekleyip, göreceğiz.