Fujifilm Instax Square SQ6 Özellikleri ve Fiyatı

Fujifilm, kare formatında analog Instax kamerasını duyurdu. Yeni anlık film kamerası Instax Square SQ6’nın özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi detayları haberimizde.

Fujifilm, ülkemizde 1.439 TL fiyat etiketiyle satışa sunduğu analog ve dijital arasında hibrit kare kamera Square SQ10’un ardından aynı formda analog Instax kamera ile karşımıza çıkıyor. Dijital fonksiyonlara sahip olmamasıyla nostalji yaşatan Fujifilm Instax Square SQ6, şirketin ilk kare formunda analog kamerası olma özelliğini taşıyor.

Fujifilm Instax Square SQ6 Özellikleri:

2.4 inç’e 2.4 inç kare formatında fotoğraflar elde edebileceğiniz 1:1 en boy oranına sahip anlık kamera Fujifilm Instax Square SQ6, otomatik pozlama kontrolü özelliğiyle geliyor. Çevredeki parlaklığı algılayarak deklanşör hızını buna göre ayarlayan bir sensöre sahip olduğundan mükemmel pozlanmış fotoğraf için elle ayar yapmakla uğraşmıyorsunuz. Turuncu, mor ve yeşil olmak üzere üç renk filtresi ile gelen makinen odaklama ve parlaklığı ayarlayarak en iyi yakın çekimler elde edebildiğiniz selfie modu da bulunuyor. Lenslerin yanına konumlandırılan ufak ayna, selfie çekimde yardımcı oluyor. Toplu halde selfie çektirirken gerekli olan zamanlayıcı (10 saniye süreli) özelliği ve bir tripod yuvası bulunuyor. Diğer çekim modları da mevcut. Deklanşöre iki kez basarak iki görüntüyü tek bir film üzerine yerleştirmenize izin veren çift pozlama modunu kullanabiliyorsunuz. Ayrıca yakın çekimler için makro modu ve doğa harikalarını yakalamak isteyenler için manzara modu bulunuyor.

Fujifilm Instax Square SQ6 Fiyatı ve Çıkış Tarihi:

Beyaz, altın ve gri renk seçenekleriyle gelen Instax Square SQ6, 129.95$ ancak Fujifilm Instax film de alırsanız ekstra 12.54$ vermeniz gerekiyor. 25 Mayıs’ta Amerika ve Kanada’da satışa sunulacak.