Fujitsu'dan Mobil Atak!

Fujitsu'dan Mobil Atak!

Dünyanın lider bilişim firmalarından Fujitsu, mobil iş dünyasına yönelik yeni hibrit tableti Stylistic Q702'yi tanıttı. Yeni Stylistic Q702, klavyesiz bir tablette içerik kullanımının rahatlığını ve dizüstü bilgisayar klavyesini ekleme kolaylığını sunuyor. Ek pil gücü de bulunan ürün ile kullanıcılar hem tablet, hem de dizüstü bilgisayar kullanımının en iyi özelliklerinden faydalanabiliyor.

Yeni Fujitsu hibrit tablet, iş günü içerisinde tablet PC ve dizüstü bilgisayarlar arasında gidip gelme zorunluluğunu sonlandırıyor. Çok yönlü olmasının yanı sıra tek başına da güçlü bir tablet olan Stylistic Q702, opsiyonel klavyenin kolayca eklenmesiyle bir dizüstü bilgisayara dönüşüyor.

Stylistic Q702, kullanıcılara mobilite ve verimliliğin mükemmel dengesini sunuyor. Klavyesinde saklanabilen yedek pil sayesinde fişe takılmasına gerek kalmadan gün boyunca istenen her yerden çalışılmasını sağlıyor. Ürünün ekranı güneş ışığında dahi rahatlıkla kullanılabiliyor. Stylistic Q702'nin opsiyonel olarak yerleşik 3G/UMTS ve 4G/LTE mobil veri özellikleri de bulunuyor. Stylistic Q702, günlük kullanımda meydana gelebilecek çiziklere karşı ise hafif ve dayanıklı magnezyum kaplamayla korunuyor. Klavyesiz haliyle tabletin ağırlığı yalnızca 850 gramdır.

Hibrit tabletin aynı zamanda eşsiz güvenlik özellikleri bulunuyor. Bunlar arasında biyometrik parmak izi sensörü, HDD ve BIOS şifre koruma, yerleşik Güvenli Platform Modülü (TSM - Trusted Platform Module), Intel® Hırsızlığa Karşı Koruma Teknolojisi, Intel® vPro™ Teknolojisi seçeneğiyle 3'üncü jenerasyon Intel® Core™ i3 veya i5 işlemciler bulunuyor.

Cihazın detaylı teknik özellikleri şu şekilde:

  •  Pilin yanı sıra LAN (RJ-45) ve harici ekran desteğinin (VGA) de yer aldığı klavye istasyonu.
  •  Kalem ve dokunmatik girişli, LED arka ışıklı, 11.6 inçlik, HD dual digitizer, çoklu dokunmatik, parlamayan IPS ekran.
  •  USB 2.0 ve 3.0, HDMI, SD/SDHC genişleme yuvaları
  •  Opsiyonel 3G/UMTS veya 4G/LTE mobil geniş bant desteği (destek bölgelere göre değişebilir)
  •  İvmeölçer, jiroskop, manyetometre ve ortam ışık sensörleriyle akıcı bir kullanım deneyimi
  •  Video konferansları için çift mikrofon, ön ve arkaya bakan web kameraları
  •  256 GB (FDE olmayan) ve 128 GB'ye (FDE) kadar disk seçenekleri
  •  Intel® HD Graphics 4000
  •  4GB DDR3 bellek

Fujitsu ayrıca Lifebook T serisi tabletlerini de yeniliyor.  Lifebook T902'nin yeni dual digitizer ve çoklu dokunmatik özelliği sayesinde yeni ekranı rahatça kullanılabiliyor. Yeni Lifebook eski modellere göre daha ince ve hafif olmasının yanı sıra en yüksek performansı sunuyor. Ürünün döndürülebilen ekran gibi kullanışlı, ince ayrıntıları bulunuyor. Stylistic serisi cihazlardan farklı olarak bu cihazlar daha yüksek işlem gücü ve daha büyük ekran sunuyor.


Bir süre önce LG de CES 2013'te yeni bilgisayarlarını tanıtacağını duyurmuştu

YORUMLAR