Samsung Galaxy Alpha Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

Samsung Galaxy Alpha Hakkında Bilgiler Gelmeye Başladı

Gün geçmiyor ki yeni bir akllı telefon duyurusu yapılmasın. Özellikle Apple ve Samsung arasında yaşanan büyük rekabet, akıllı telefon piyasasında büyük dalgalanmalara neden oluyor.

Bu rekabetin meyvelerinden olan Samsung'un orta seviyeye yönelik yeni cihazı Samsung Alpha hakkında bilgiler ise internette düşmeye başladı. 

Söylentilere göre fiziksel özellikleri açısından diğer Samsung akıllı telefonlarından büyük farklar barındırmayan cihaz, metal çerçeve ve plastik arka kapağa sahip olacak. Bunun yanısıra, 12 mp'lik arka, 2.1 mp'lik ön kameraya sahip olan Alpha, resim ve video çekmeyi seven kullanıcılar için ideal bir ürün olacak gibi duruyor. Ayrıca 4.7 inçlik 720p ekrana sahip olan cihaz, 64bit Exynos 5433 yonga seti, 2 GB ram ve 32 GB depolama alanına sahip.

Söylentiler doğru ise, ilk kez Samsung cihazlarlarında 64bit yonga seti kullanılmış durumda. Benchmark skorlarına göre Snapdragon 805'den dahi iyi sonuçlar alan Exynos, performans olarak çok şey vaadetmekte. Özellikle, Cortex A53 ve Cortex A57 çekirdeklerine sahip olan Exynos, daha iyi performans vermesine karşın daha az enerji tüketiyor. 

Önümüzde ki günlerde duyurusunun yapılacağı tahmin edilen cihaz, kullanıcılar üzerinde bakalım nasıl bir etki bırakacak, bekleyip göreceğiz. 

NVIDIA GTX880 görücüye çıkıyor

YORUMLAR