Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus Phablet Bekleyenler, İşte Detaylar

Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus Phablet Bekleyenler, İşte Detaylar

Samsung’un fısıldadığına göre iki, dedikodulara göre bir ay sonra Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus piyasada olacak.

Her Samsung ürünü gibi Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge Plus için de internete sızan haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Her iki cihaz da birer phablet olarak piyasaya çıkacaklar ve 5.7 inç ekran büyüklüğünden daha küçük olmayacaklar.

Galaxy Note 5 aynı zamanda Project Noble ve Galaxy S6 Edge Plus’da Project Zen olarak biliniyorlar. Her ikisi de 2K çözünürlüğe sahip cihazlar. Ekran boyutları ve kaliteleri düşünüldüğü zaman Samsung’un bu ürün bandında şimdiye kadar geliştirmiş olacağı en kaliteli ekran konfigürasyonuna sahipler.

Şimdiye kadar sızan bilgilerin ortak noktası, Galaxy Note 5 ve S6 Edge Plus phabletlerin microSD desteği olmayacağı ve pillerinin değiştirilemeyeceği. Bunun yanı sıra, Galaxy Note 5 Samsung Exynos 7422 SoC çekirdeğe sahip olacak ve bu 64 bitlik altı çekirdekli canavar CPU, GPU ve RAM yönetimini tek bir merkezden yapabiliyor olacak.

Galaxy S6 Edge Plus ise Qualcomm geleneğinden vazgeçmiyor ve Snapdragon 808 kullanıyor. Bu çekirdek LG G4 ile aynı özelliklere sahip. Kamera özellikleri de Samsung Galaxy S6 Edge’den farklı olmayacak. Standart yazılabilir bellek kapasitesi 32 GB’dan başlayacak ve katlanarak 128 GB’a kadar yükselecek. Büyük bir gövdeye sahip olduğu için de 3,000mAh pil kullanması olası görünüyor.

Ancak unutmayın tüm gerçekler Eylül ayının ilk haftası düzenlenecek olan IFA 20015 Berlin Konferansında ortaya çıkacak. 

Samsung Galaxy Note 5'in 3B Tasarım Videosu Sızdırıldı

Samsung'a Dava Açıldı, Microsoft'tan Sonra Şimdi de Kullanıcılarıyla Başı Dertte

En İnce Samsung, Galaxy A8 Onay Aldı ve Satışa Hazır

YORUMLAR