Amerika'da Galaxy Note 7 Değişim Programı Durduruldu

Amerika'da Galaxy Note 7 Değişim Programı Durduruldu

Bataryasında sorun olan Galaxy Note 7’lerin yenileriyle değiştirilmesi, akıllı telefonun patlama sorununa çözüm olmadı. Bu nedenle ABD operatörlerinden AT&T ve T-Mobile Galaxy Note 7 değişim programını durdurduğunu açıkladı.

Amerika merkezli telekomünikasyon şirketi AT&T ve T-Mobile, Galaxy Note 7 alan müşterilerine değişim programının sonlandırıldığını duyurdu. Galaxy Note 7’lerin patlamasına neden olan batarya sorunundan ötürü başlatılan değişim programı, değiştirilen Galaxy Note 7’lerde de aynı sorunun var olduğunun gözlemlenmesiyle durduruldu. AT&T’nin Başkan Yardımcısı Fletcher Cook, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Son gelen bilgilerin ışığında Galaxy Note 7’nin değişim programını durdurma kararı aldık. Galaxy Note 7’ye sahip olan müşterilerimiz hala cihazlarını geri verebilirler ancak yeni bir Galaxy Note 7 vermek yerine onları başka bir akıllı telefon almaya teşvik edeceğiz. Samsung’un araştırmaları sonlanana kadar Galaxy Note 7 değişimi yapmayacağız.

AT&T’nin kararının diğer telekomünikasyon şirketlerini etkileyeceğini, Galaxy Note 7 değişim programının başka şirketler tarafından da durdurulacağını tahmin ediyorum. Bakalım ülkemizde konu ile ilgili ne karara varılacak?

Galaxy Note 7'ler Tekrar Toplanacak İddiası

Samsung Galaxy Note 7 Hakkında İlk Dava Açıldı

Samsung Galaxy Note 7’nin Patlama Olasılığını Nasıl Anlarsınız?

YORUMLAR