Galaxy Note 7 Fiyaskosu iPhone 7 Satışlarını Ne Kadar Artıracak?

Galaxy Note 7 Fiyaskosu iPhone 7 Satışlarını Ne Kadar Artıracak?

KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo, Samsung Galaxy Note 7’nin geri toplanmasının iPhone 7 satışlarını ne kadar etkileyeceği konusunda tahminlerde bulundu.

Samsung, bataryasındaki sorunlardan ötürü Galaxy Note 7’nin satışlarını durdurdu ve tüm akıllı telefonlarının geri toplanması gerektiğini bildirdi. Bu olay Samsung’un senelik kazancını neredeyse yarı yarıya düşürdü ve hem Galaxy Note serisinin, hem de Güney Koreli firmanın adını lekeledi. Galaxy Note 7’nin birçok konuda zarara neden olmasıyla gözler Samsung’un en büyük rakibine, yani Apple’a çevrildi.

Galaxy Note 7 fiyaskosu, beklendiği gibi Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone 7’nin satışlarını artırmaya başladı. Bu konuda açıklamalarda bulunan KGI Securities’in analisti Ming-Chi Kuo, yaklaşık 12 milyon kullanıcıya sahip olan Galaxy Note 7’nin 5 ila 7 milyon kullanıcısının iPhone’a geçiş yapabileceğini belirtti. Galaxy Note 7’sini iade eden kullanıcılarla iPhone 7 satışlarının 8 milyona ulaşacağını açıklayan Ming-Chi Kuo, geriye kalan kullanıcıların da Google Pixel gibi yeni Android akıllı telefonlara yöneleceğini düşündüğünü söyledi.

iPhone 7 Sahibinin Yüzünde Patladı!

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye'de Satışta, İşte Resmi Fiyatları

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Neden Bu Kadar Çok Satıyor?

YORUMLAR