Galaxy Note 7 Krizi Müşteri Sadakatini Etkilemedi

Galaxy Note 7 Krizi Müşteri Sadakatini Etkilemedi

Samsung için kötü günlerin başlamasına neden olan Galaxy Note 7 krizi, yapılan son anketlere göre aslında Samsung'a neredeyse hiç zarar vermemiş. Yapılan araştırmalar kullanıcıların Samsung'a hala sadık olduğunu işaret ediyor. Görünen o ki, şirket ne kadar bunalsa da müşteri sadakati bundan etkielnmemiş.

Hatırlayacağınız üzere Samsung'un son modeli olan Galaxy Note 7'ler büyük bir fiyasko yaşamış ve tüm telefonlar piyasadan toplatılmıştı. Ayrıca telefonunu vermek istemeyen kullanıcılar için de bir güncelleme yayınlanmış ve telefonlar devre dışı bırakılmıştı. Bu olaylar gerçekleşirken yapılan bir anket ile kullanıcıların yüzde 40'ının bir daha Samsung cihaz almayacağı sonucu ortaya çıkmıştı ve biz de bunu sizlere aktarmıştık. Olaylar dindikten sonra Reuters ve Ipsos tarafından yapılan yeni araştırmalar, Samsung müşterilerinin markaya hala sadık olduğu sonucunu ortaya koydu.

Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Samsung, iade programının büyük ölçüde tamamlandığını ve programa dahil olanların büyük oranda başka bir Samsung cihaz tercih ettiğini belirtmişti. Bu açıklamadan sonra 26 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında yeni bir araştırma yapan Reuters ve Ipsos, Samsung kullanıcıların yüzde 92'sinin yine Samsung'u tercih edeceğini ortaya çıkardı. Öte yandan araştırmaya katılanların yüzde 27'sinin yaşanan olaylardan haberi varken, yüzde 25'inin de olayları bilmediği ifade ediliyor. Ortaya çıkan rakamlar kullanıcıların Samsung'a olan sadakatini belli ediyor.

Samsung Galaxy Note 7’leri Yeniden Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor İddiası

2016'da Başına Gelmedik Kalmayan Samsung, Otomotiv Sektörüne Geçiş Yapıyor

YORUMLAR