Galaxy Note 7'ler Tekrar Toplanacak İddiası

Galaxy Note 7'ler Tekrar Toplanacak İddiası

Samsung Galaxy Note 7, piyasaya sürüldüğünden bu yana patlama haberleri ile çalkalanıyor. Mağazalara gönderilen ve satılan ilk seri Note 7'leri toplayan Samsung, bunları patlamayacağını söylediği yeni Note 7'ler ile değiştirilmişti. Bir uçakta yaşanan olaydan sonra Samsung'un telefonları tekrar toplayacağı iddiası ortaya atıldı.

İlk Note 7 serisi üst üste patlama haberleriyle gündeme gelmiş hatta insanlara zarar verdiği söylenmişti. Bir arabanın ve küçük bir çocuğun zarar gördüğü olayların sebeplerinin başka olduğu sonradan ortaya çıksa da, Samsung başka patlama haberlerine ve yaptığı araştırmalara dayanarak, Galaxy Note 7'leri piyasadan toplamıştı. Halihazırda satın alınmış olan telefonları, patlamadığını söylediği yeni batarya teknolojisi ile değiştiren şirket, kullanıcılara geri göndermişti.

Geçtiğimiz günlerde değiştirilen bir Samsung Galaxy Note 7'nin Southwest Havayolları'nın bir uçuşundan önce patladığı haberleri ortaya atılmıştı. Uçak henüz yolcu alırken, bir Note 7 kapatıldıktna hemen sonra alev almış ve dumanlar çıkarmaya başlamıştı. Bloomberg, Birleşik Devletler Tüketici Güvenliği Kurumu'nun yeni bir araştırma başlattığını aktardı ve telefonların tekrar toplanması kararı verebileceğinin altını çizdi. Ancak yapılan haberin bir iddiadan ibaret olduğunu, Tüketici Güvenliği Kurumunun ve Samsung'un henüz bunu doğrulamadığının altını çizelim.

Tüm bunlarla birlikte yaşanan bu patlama olaylarının, iPhone 7, Google Pixel ve LG V20 gibi telefonların çıkacağı/çıktığı günlerde yaşanması Samsung'un elini gün geçtikçe güçsüzleştiriyor. Hala eski seri Note 7 kullanmaya devam edildiği bir ortamda da patlama haberlerinin sonu gelmeyecek gibi duruyor. Bu sebeple Amerika'da Sprint gibi bazı GSM şirketleri, Note 7 kullanan kullanıcılarını, telefonlarını değiştirmeleri konusunda uyarmaya başladılar. 

Bu Kez Değişim Programından Gelen Bir Galaxy Note 7 Alev Aldı

Samsung Galaxy Note 7’nin Patlama Olasılığını Nasıl Anlarsınız?

Samsung Türkiye'den Galaxy Note 7 Kullanıcılarına Önemli Bir Duyuru Geldi

YORUMLAR